Jump to content
M3M3T

2000 model legacy hararet sorunu

Recommended Posts

M3M3T    1
M3M3T

Merhaba arkadaşlar 2000 model 140000 kilometrede LPG takılmamış Subaru legacy aracım var otomatik vites ..termostat değişti devirdaim değişti radyatör değişti ancak halen hararet yapıyor en son 84 derecede  açılan termostat takıldıktan sonra daha sık yapmaya başladı..şimdi usta diyor ki aracını motorun contası yanmış  artık tek secenek o kaldı ama daha önce dediklerinin hepsi sağlam olduğu halde değiştirdi 2 bin TL masraf ettim ve sonuç değişmedi şimdide o adama eğer öyle bişi varsa bile aracın motoruna elletmek istemiyorum muhtemelen yetkili servise gideceğim ...bu arada usta argosdan ayrılan Abbas usta .....şimdi benim aracım su eksiltmiyor hararet kırmızıya geldiğinde bile duman çıkmıyor yukarıda yazdığım parçalar değişti sebebi ne olabilir ? 

Erçay    2,571
Erçay

Geçmiş olsun tekrardan radyatör üzerindeki metal kapak değişti mi ?

M3M3T    1
M3M3T

Cumartesi günü yetkili servise biraktim aracı sorun tespit edip dönüş yapacaklar bilmiyorum artık conta mi başka bisimi ? 

Hgçevik    28
Hgçevik
30.10.2020 at 20:10, M3M3T :

Merhaba arkadaşlar 2000 model 140000 kilometrede LPG takılmamış Subaru legacy aracım var otomatik vites ..termostat değişti devirdaim değişti radyatör değişti ancak halen hararet yapıyor en son 84 derecede  açılan termostat takıldıktan sonra daha sık yapmaya başladı..şimdi usta diyor ki aracını motorun contası yanmış  artık tek secenek o kaldı ama daha önce dediklerinin hepsi sağlam olduğu halde değiştirdi 2 bin TL masraf ettim ve sonuç değişmedi şimdide o adama eğer öyle bişi varsa bile aracın motoruna elletmek istemiyorum muhtemelen yetkili servise gideceğim ...bu arada usta argosdan ayrılan Abbas usta .....şimdi benim aracım su eksiltmiyor hararet kırmızıya geldiğinde bile duman çıkmıyor yukarıda yazdığım parçalar değişti sebebi ne olabilir ? 

Geçmiş olsun merakla bekliyoruz

ynstkr    1
ynstkr

Merhaba Hocam,

Benzer sorunu bende yaşamıştım termostat bozuktu değişiminden sonra evimin yokuşunu çıktıktan sonra haraket üst çeyreğe kadar yükseliyor 5 dk bekledikten sonra iniyordu basit radyatör üstünden yapılan conta testi yapabilirsiniz çok hafif kaçak bile olsa harareti etkiliyor veya radyatör kapağını açtığınızda baloncuk oluşuyorsa bu da bir işarettir. Benim araçta da başlarda duman atma yoktu ama ilerleyen zamanlarda baca gibi beyaz duman atıyordu.

M3M3T    1
M3M3T
01.11.2020 at 13:38, Erçay :

Sonucu yazmayı ihmal etmeyin 

Yetkili servisde komple bütün contalar değişecek sorun orada dediler umarım sorunlar çözülür daha yeni gelmiş japonyadan parçalar 

Erçay    2,571
Erçay
12 saat önce, M3M3T :

Yetkili servisde komple bütün contalar değişecek sorun orada dediler umarım sorunlar çözülür daha yeni gelmiş japonyadan parçalar 

İnşallah ağız tadıyla binmek nasıp olur, keyifli araç 1 buçuk yıl kullandım :)