Jump to content
Emin81

4x2 justy 4x4 e çevirme

Recommended Posts

Emin81    5
Emin81

Selamun aleyküm. 4x2 justy 4x4 e çevirmek istiyorum. Bununla ilgili daha önce böyle bir işlem yapan oldu mu? Yada ne gibi sorun sıkıntı ile karşı karşıya kalırım bilgisi olan yada fikrini benimle paylaşmak isteyen olursa sevinirim. 4x4 uyumlu şanzıman arka defransiyel şaft vs buldum. Bunların harici beni uğraştıracak bir durum olur mu? Herkese teşekkürler şimdiden. 

IMG_20200927_181115.jpg

Erçay    2,469
Erçay

Bulduğun malzemeler yine 4x4 justyden mi çıkma

Emin81    5
Emin81
2 saat önce, Erçay :

Bulduğun malzemeler yine 4x4 justyden mi çıkma

Evet 1.0 4x4 tek kapı 

Erçay    2,469
Erçay

Motor ile şanzımanin birbirine bağlanmasında sorun olur olmazsa şekil bakımından sorun çıkarmaz sanırım. 

Emin81    5
Emin81
12.10.2020 at 20:52, Erçay :

Motor ile şanzımanin birbirine bağlanmasında sorun olur olmazsa şekil bakımından sorun çıkarmaz sanırım. 

Teknik olarak 4x2 ile 4x4 şanzıman ın vites aktarma oranları aynı muhtemelen gövde yapılarıda aynıdır diye düşünüyorum. Daha önce böyle bir iş yapan olmamış sanırım. 

Emin81    5
Emin81

Yapacağım bu işlem için bazı parçalara ihtiyacım var. İlk olarak iki adet arka kampana ve bir adet arka aks kafası nerden kimden bulabilirim yardımcı olabilecek kimse varmı? 

Emin81    5
Emin81
23.10.2020 at 22:50, Erçay :

@SequentiaL epey bir uğraşmisligi var justy ile belki nerelere bakmanız gerektiği noktasında yardımcı olur. 

Bilgi için çok teşekkür ederim. @SequentiaL reis yardımcı olabileceğiniz bir durum ise çok sevinirim.