Jump to content
sufo

Subaru Forester 2010 TDI Duman ve yanmış Yağ kokusu

Recommended Posts

sufo    3
sufo

Merhaba Subaru dostları,

98 model foresterden sonra ikinci foresterim olarak 2010 model bir tdi forester almıştım. her ne kadar önceki foresterdeki otomatik vitesin keyfinden mahrum kalmışsam bile bu aracın gücü de tartışılmaz tabii.  

bugün arabamı, bir malzemeyi çekerken zorladım. ağır ağır çekmem gerektiği için yarım debriyajda kullanmam icap etti. bu esnada motor kısmından yoğun beyaz duman ve koku geldi. bunun üzerine bırakıp motor kaputunu açtığımda motordan ağır koku ve duman geliyordu. 

sonrasında çalıştırdığımda 1.vitese geçmede zorluk farkettim. baskı balata-volant sorunu mu bilemedim. yarım debriyajda motordan gelen duman ve yağ kokusu konusunda görüş ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. 

•  

Erçay    2,469
Erçay

Sizin de aklınıza ilk gelen ihtimal benim de aklıma ilk olarak geldi yani baskı balata, sanki biraz balata yakmissiniz. Şuan hala 1.vitese geçmede sorun var mı

mustafayk    47
mustafayk

Geçmiş olsun 

Son durum nedir

sufo    3
sufo

ustam, baskı balatayı zorladığımdan kaynaklandığını söyledi. test ettiğinde de herhangi bir sorun görmedi.

bu arada, her ihtimale karşı baskı balata ve volant araştırması yaptığımda, malzemenin 5500 tl, işçliğin de 1500 tl olduğunu öğrendim. 7 bin liralık maliyet çıkacaktı usta gerek görseydi.

Erçay    2,469
Erçay
4 saat önce, sufo :

ustam, baskı balatayı zorladığımdan kaynaklandığını söyledi. test ettiğinde de herhangi bir sorun görmedi.

bu arada, her ihtimale karşı baskı balata ve volant araştırması yaptığımda, malzemenin 5500 tl, işçliğin de 1500 tl olduğunu öğrendim. 7 bin liralık maliyet çıkacaktı usta gerek görseydi.

Evet onların ikisi bir değişiyor, Maliyet de hayli yüksek, evlerden ırak :) aklımıza gelen olmuş baskı yakmışsiniz biraz, geçmiş olsun aman deyim dikkat :))