Jump to content
ahen

Lastik ebadı

Recommended Posts

ahen    7
ahen

Merhaba, 94 impreza aracımın mevcut jantları 14 ve çok küçük duruyor ve en önemlisi çok alçak.  Bu yüzden 17 jant aldım ve çok yakıştı ama arkaya 1 kişi binse sürtme yapıyor, kaportacı çamurluk açma ile düzelir diyor fakat orijinalliği bozulcak. Get lastigi koydum nafile. Bu kasaların üzerine takılacak maksimum jant nedir acaba. Amaç aracın yükselmesi. 

20200328_145430.jpg

20200907_155628.jpg

Erçay    2,469
Erçay

16'dan sanırım sınır olur. Kaç cm get koyuldu araca?

ahen    7
ahen

16 da denedim 205 45 16 yine surttu, getler sanirim 4 cm idi

Erçay    2,469
Erçay

4cm get + 16 jant kombinasyonunun sürtmesi çok ilginç

ahen    7
ahen
2 saat önce, Erçay :

4cm get + 16 jant kombinasyonunun sürtmesi çok ilginç

Düz yolda bir sıkıntı yok arkaya birisi binince veya virajlarda araç yatınca sürtme oluyor.

OguzhanK    47
OguzhanK

4cm GET ile sürtmesi çok ilginç öncesinde aracın yay/amortisör de küçültme işlem yapılmış olma ihtimali var mı ?

ahen    7
ahen
25.09.2020 at 20:53, OguzhanK :

4cm GET ile sürtmesi çok ilginç öncesinde aracın yay/amortisör de küçültme işlem yapılmış olma ihtimali var mı ?

Ustanın söylemesi orjinal yay amortisör, yani oynama yok. Sanıyorum ki taban genişliği 175 den 205 e çıktığından sürtme oluyor. Çapın yükselmesinden kaynaklı sürtme değil gibi. 

Subim    406
Subim
27.09.2020 at 22:20, ahen :

Ustanın söylemesi orjinal yay amortisör, yani oynama yok. Sanıyorum ki taban genişliği 175 den 205 e çıktığından sürtme oluyor. Çapın yükselmesinden kaynaklı sürtme değil gibi. 

Aynen öyle. Teker davlumbaza değil, çamurluğa sığmıyor. Teker jant açılarını (kamber açısı) değiştirin.