Jump to content
ahen

94 impreza şanzıman hakkında

Recommended Posts

ahen    6
ahen
Posted (edited)

Merhaba, aracın şase nosundan fabrika çıkış şanzıman otomatikmi manuelmi öğrenebileceğimiz bir yer varmıdır, otomatik aracın manuele çevrilmesinin muayenede problemi olurmu, teşekkürler. 

Edited by ahen

OguzhanK    41
OguzhanK
19 saat önce, ahen :

Merhaba, aracın şase nosundan fabrika çıkış şanzıman otomatikmi manuelmi öğrenebileceğimiz bir yer varmıdır, otomatik aracın manuele çevrilmesinin muayenede problemi olurmu, teşekkürler. 

Ruhsatta OV AT vb bir ibare yoksa kolay kolay bir problem çıkmaz,

Ancak ilerde olurda birşeyler ters gider ve noterde muayenede araç bilgilerine ulaşılamazsa ithalatçı firma onaylı araç teknik detay diye bir evrak isterler o evrakta aracın bütün detayları vardır aracın trim rengine kadar yazar o zaman sorun yaşarsınız.

ahen    6
ahen
6 dakika önce, OguzhanK :

Ruhsatta OV AT vb bir ibare yoksa kolay kolay bir problem çıkmaz,

Ancak ilerde olurda birşeyler ters gider ve noterde muayenede araç bilgilerine ulaşılamazsa ithalatçı firma onaylı araç teknik detay diye bir evrak isterler o evrakta aracın bütün detayları vardır aracın trim rengine kadar yazar o zaman sorun yaşarsınız.

Cevap için teşekkürler, o detaylara ulaşabileceğimiz bir site var mı yoksa resmi yazışma dışında temin edilemiyor mu. Neticede vatandaş aracı alırken şanzıman değişmiş mi nereden bilsin.

OguzhanK    41
OguzhanK
01.09.2020 at 12:59, ahen :

Cevap için teşekkürler, o detaylara ulaşabileceğimiz bir site var mı yoksa resmi yazışma dışında temin edilemiyor mu. Neticede vatandaş aracı alırken şanzıman değişmiş mi nereden bilsin.

İşlem yetkili serviste yapıldıysa bunu servis kayıtlarından bulursunuz harici olarak zor tespit edersiniz.

Kendimden örnek vereyim 2005 wrx de şanzıman kırdım gittim gene 2005 wrx in şanzımanını koydum parça herşeyi aynı böyle bi olayı tespit etmeniz çok çok zor. Otomatk manuele çevrildiyse onu tespit etmek gerek göstergeden gerek elektrik tesisatından tespit edilir yada en kolayı yetkili servisi arayıp şase kodunu verip aracın girişinin otomatik veya manuel olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.