Jump to content
leondede

Forester- Araç üstü fiber çadır

Recommended Posts

leondede    21
leondede
Posted (edited)

Selamlar,

Bir süredir araç tavan rayları üzerine montajlanan fiber araç üstü çadır araştırmaktayım. 

Port bagaj görünümündeki bu ürünlerin 120x205 cm ve 136 x 195 cm ebatlıları mevcut. 

Forester üzerine bir tane sabitleyip kamp yapma amacındayım. Aramızda fiber kapaklı araç üstü çadır kullanan var mı sormak istedim.

Almayı düşündüğüm ürün: Otak 360 

en:136 cm

Boy: 195 cm

Forester tavan genişliği 120 cm den biraz fazla. Dolayısıyla sağ ve sol yanlardan 5 er cm kadar taşma olacağını varsayıyorum.

Boydan tam olacak lakin 136 cm eni nedeniyle yanlardan taşması düşündürdü beni. 

Bu tip araç üstü çadır kullanıp, tavsiye / uyarı / şikayeti olan var mı? 

IMG-20200821-WA0073.jpg

Edited by leondede

leondede    21
leondede
4 dakika önce, Erçay :

No comment :)

Bir kullanandan yanıt geldi diye sevinmiştim biran için ;)

Erçay    2,435
Erçay

Taşarsa ne gibi bir olumsuzluk olabilir ki? Sanki çok olumsuz bir duruma sebebiyet vermez gibi duruyor 

leondede    21
leondede

Görsel olarak şık durmayabilir ve rüzgar direncini arttırabilir diye düşünüyorum.. 

Erçay    2,435
Erçay

Rüzgar direncini zaten arttıracak 5cm fazlalık buna ne kdr daha etki eder bilemem ama çok olacağını sanmam. Görsel olarak sıkıntı olabilir evet :)

Subim    404
Subim

Hocam 5 cm taşacak dediğin araçtan 5 cm değil, tavan raylarından beşer cm taşar, oda senin paylaştığın resimdeki gibi durur. araçtan taşmayacağı için kötü görüneceğini sanmıyorum. bildiğim kadarıyla tavan raylarının içine tam oturanda var, ama geniş olmayabilir onlar.

leondede    21
leondede

Tavan raylarının iç aralığı 100 - 102 cm.  Almayı düşündüğüm ürün 136 cm genişliğinde. Şerit metreyle tavan üzerinde tekrar ölçüm yaptım. Rayları geçtim, tavanın yanlarından sağlı sollu 8-10 cm kadar taşma var . Tek kişilik 95-100 cm genişliğinde ürün de olmadığı için  vazgeçtim, simit tablası taşır gibi gezmek istemiyorum. 

Erçay    2,435
Erçay

Hayırlısı olsun. Yeni bir model bulana kdr rafa kaldırdınız aldığım kadarıyla... Dediğiniz gibi ölçüler çok absürt

leondede    21
leondede
04.09.2020 at 22:45, Erçay :

Hayırlısı olsun. Yeni bir model bulana kdr rafa kaldırdınız aldığım kadarıyla... Dediğiniz gibi ölçüler çok absürt

Evet, araca uygun bir model çıkmasını beklemek yada alternatif bir çözüm düşünmek daha doğru olacak...