Jump to content
Polat07

Selenoid valf arızası

Recommended Posts

Polat07    5
Polat07

Merhabalar.  Legacy 2010 aracım ile yolda giderken motor arıza lambası ve tmpoil lambası yandı. Sonra bir ustayı aradım. Sorun olmayacağını yola devam etmemi gelince şanzıman yağını değiştirmem gerektiğini söyledi. Sonra farkettim ki kalkışlarda da vites geçişinde sarsıntı yapıyor. Eskişehire geldiğimde arabayı tanıdığım bir şanzıman ustasına bıraktım. Bilgisayara bağladığını hiç bir hata vermediğini ama yinede şanzıman yağını değiştirdiğini söyledi. Araçla 10 km gittikten sonra lamba tekrar yandı. Stop etmeden ustaya götürdüm ve bilgisayara bağladı selenoid valf arızası verdiğini, söküp bakmak gerektiğini masrafının çok olabileceğini söyledi. Bu aracı Eskişehir'de yaptırmalı mıyım yoksa Ankara ya araç gidermi. Sürerken hiç bi sıkıntı yok. 

basscanabi    32
basscanabi

Merhaba

Araç ile uzun süre dik yokuş tırmanınca yapıyor. Bir süre takip edin. 

İyi günler

Polat07    5
Polat07
01.08.2020 at 00:42, basscanabi :

Merhaba

Araç ile uzun süre dik yokuş tırmanınca yapıyor. Bir süre takip edin. 

İyi günler

Teşekkürler

Aynen dediğiniz gibi oldu aslında. takip edin derken sorun olmayabilir mi? Yağı Yeni değiştirildi. Değiştirildikten sonra bir defa lamba yandı sonrası binmedim. 

basscanabi    32
basscanabi
05.08.2020 at 14:24, Polat07 :

Teşekkürler

Aynen dediğiniz gibi oldu aslında. takip edin derken sorun olmayabilir mi? Yağı Yeni değiştirildi. Değiştirildikten sonra bir defa lamba yandı sonrası binmedim. 

Bence herhangi sorun yok. Arıza kodunu silip devam edin. 

Osmançlşkn    99
Osmançlşkn
05.08.2020 at 14:24, Polat07 :

Teşekkürler

Bende 1 yıldır arıza lambası yanıyor , akraba olduk kendisiyle.. yuvarlanıp gidiyoruz sıkıntı yok :)