Jump to content
gothtiger

Tribeca Türkiye'de ne kadar mantıklı?

Recommended Posts

gothtiger    4
gothtiger

Abilerim ve arkadaşlarım; babam satmak durumunda kaldığı 2017 Navara'sı yerine  2007 model bir Tribeca almayı planlıyor. Fakat araç çok ender rastlanır olduğu için (şahsen ben daha hiç görmedim) tabi ki tipik çekincelerimiz var. İnternette yaptığım aramalardan da herhangi bir sonuç alamadım. Yabancı kaynaklara da genel olarak, şartlar ve bakış açıları Türkiye'den çok farklı olacağı için, bakmayı mantıklı görmedim. Sizden ricam eğer bilgi sahibiyseniz aracın genel sıkıntıları, kronik sorunları var mı? Yedek parça bulma sıkıntısı ne derece büyük, ne kadar sürer parça getirtmek? Parça fiyatları diğer Subarular'dan ne kadar farklı? Bildiğim kadarıyla outback ile aynı 3.0 benzinli motoru kullanıyor ortak parçayı çok bekliyorum o yüzden ama ya diğer aksamlar? Ustalar ender olduğu için bu araçla sıkıntı yaşıyor mu yoksa diğer Subarular'dan farklı değil mi durum? Parça bulma sıkıntısı baktığımız başka bir model olan Outback (2008 2.0 TD) de ne durumda? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-tribeca-b9-3.0-250hp-831616829/detay
Baktığımız araç bu. Satıcı sıkıntı yok yazmış olsa da parça bulma konusunda ben yine de danışmak istedim sizlere tahmin edersiniz ki. Özellikle de hiç Subaru'ya binmediğimizden.

Erçay    2,441
Erçay

Motor aksamları konusunda haklısınız, 3.0 outback ile hemen hemen her paraçası aynı, yürür konusundaki parçalarda da yine ayni yani motor ve mekanik olarak parça konusunda sorun yaşayacağınızı sanmam, kaporta konusunda parça sorunu yaşarmısınız onu bilemiyorum. Olası bir kaza durumunda kaporta parçalarını bulmak ne kadar sıkıntı yaratır orası muallak, sahibi olmadığım için hiç araştırmadım. Ama internet sitelerinde tampon, çamurluk vs diye arayıp erişilebiliyor mu diye bakılabilir. 2012 öncesi dizel araçlara bakmayın derim, subarunun 12 öncesi dizel araçları ülke yakıtı ile uyumlu olmadığı için krank keserek motura yüklü zarar veriyor. yani 2008 outback alacaksanız benzinli olanı tercih edin, legacy, forester vs'de de durum aynı...

ilgilendiğiniz araç zaten forumda da satılık ilanı olan araç, incelemeniz için linkini ekliyorum

gothtiger    4
gothtiger

Bilgiler için çok teşekkür ederim, ilandan sahibindende yazmayan başka şeyler de öğrenmiş oldum ayrıca

Erçay    2,441
Erçay

Rica ederim ne demek, forum bu yüzden var :)