Jump to content
MadLuck

İmpreza Direksiyon Problemi

Recommended Posts

MadLuck    4
MadLuck

merhaba arkadaşlar,

2008 impreza 1.5 aracım var. direksiyon takılarak dönüyodu. rot başları ve rot kolları değişti. direksiyon kutusu koç torna da tamir edildi. direksiyon pompası 2 sefer çıkma orjinal pompa ile değiştirildi. fakat sorunum hala düzelmedi. ilk başlarda direksiyonda aşırı bir ötme vardı.  biraz binince ötme ciddi oranda azaldı. ama direksiyon takılarak dönmeye devam ediyor. yani hala başladığımız yerdeyiz. forumdaki eski konuları araştırdım fakat net bir çözüm bulamadım. rot ayarı için rotçuya gittiğimde direksiyon kutusunda hava kalmıştır zamanla atar havayı dedi ama benim bu sorunum zaten önceden beri vardı. konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ? şimdiden teşekkür ederim

F-Eren    104
F-Eren

Direksiyonun takılarak dönmesi bende de oldu. Namık Usta (SETA) direksiyon yağının, pompasının bile değişmesine gerek yok dedi. V kayışı değişimi ile sorunu  çözdük.

Benim araçta kayış direksiyon pompasını tam çevirmediği için pompa kesiyormuş. Direksiyonu çevirince kesik kedik takılarak dönüyordu. Sende de aynı şey olabilir mi?

Erçay    2,377
Erçay

Pompa oringini, hortumdaki kelepçeleri yenilediniz mi?

OguzhanK    25
OguzhanK

O kadar işlemden sonra hala düzelmemesi benim aklıma aracın şasisinde zamana veya kazaya bağlı olarak kayma kapanma vb. bir durum olduğu geliyor işinin ehli bir şasecinin bakması faydalı olabilir.

Subim    398
Subim
28.06.2020 at 02:07, F-Eren :

Direksiyonun takılarak dönmesi bende de oldu. Namık Usta (SETA) direksiyon yağının, pompasının bile değişmesine gerek yok dedi. V kayışı değişimi ile sorunu  çözdük.

Benim araçta kayış direksiyon pompasını tam çevirmediği için pompa kesiyormuş. Direksiyonu çevirince kesik kedik takılarak dönüyordu. Sende de aynı şey olabilir mi?

o kadar şeye rağmen düzelmediyse kayış mantıklı !

MadLuck    4
MadLuck

biraz geç oldu ama destek olan herkese teşekkür ederim. koç torna ya gittim ve sorunum çözüldü arkadaşlar. aynı sorunu yaşayanlar için bilgilendirme notu düşeyim. direksiyon pompasına giren hortumun ucundaki oringden yağ kaçırıyormuş o yüzden ses ve direksiyonda titreşim yapıyormuş. aslında hafif bir ötme hala var ama direksiyon yağı yeni olduğu için zamanla yok olur dediler. en azından direksiyonun takılarak dönmesi problemim tarih oldu

Serkan-sbr20    19
Serkan-sbr20
27 dakika önce, MadLuck :

biraz geç oldu ama destek olan herkese teşekkür ederim. koç torna ya gittim ve sorunum çözüldü arkadaşlar. aynı sorunu yaşayanlar için bilgilendirme notu düşeyim. direksiyon pompasına giren hortumun ucundaki oringden yağ kaçırıyormuş o yüzden ses ve direksiyonda titreşim yapıyormuş. aslında hafif bir ötme hala var ama direksiyon yağı yeni olduğu için zamanla yok olur dediler. en azından direksiyonun takılarak dönmesi problemim tarih oldu

Kullandıkca duruma göre 1-2 gün içinde ses falan kalmaz geçmiş olsun

mustafayk    34
mustafayk
21.07.2020 at 17:44, MadLuck :

Hadi geçmiş olsn