Jump to content
Erçay

Legacy Kumandadan Bagaj Açma

Recommended Posts

Erçay    2,324
Erçay

Kumandadan bagaj açtığımızda, bagaj açılıp kalıyor ve elle kaldırıyoruz malum. Bununla ilgili bir çalışma yaptım ve iki vida ile işi çözdüm. 

IMG_20200520_192829.jpg

Screenshot_20200520-215827.jpg

IMG_20200520_192816.jpg

Vidaları koyduktan sonra bagaj açma düğmesine basınca son resimdeki kadar açılıyor bagaj 

Erçay    2,324
Erçay

Video ekledim

Subim    386
Subim

toyota sedan grubundada aynı işlem işe yarıyor. 

Osmançlşkn    74
Osmançlşkn

Bende sadece açmaya yarıyor sanıyordum.. bendeki aracada olurmu erçay?

Satarken havam olur yahu :)

Erçay    2,324
Erçay

Senin bagaj amortisörlü olması lazım, amortisör içine geçen yaydan alıp, amortisör kuvvetlerini arttirirsan pekala olur  :)

Subim    386
Subim
7 saat önce, Erçay :

Senin bagaj amortisörlü olması lazım, amortisör içine geçen yaydan alıp, amortisör kuvvetlerini arttirirsan pekala olur  :)

Bu kez kapatırken zor olmaz mı? 

Osmançlşkn    74
Osmançlşkn
11 saat önce, Erçay :

Amortisörlü de.. bir defa değiştirdim olmadı. Yay işi aklıma gelmedi araştırayım :)

Erçay    2,324
Erçay
7 saat önce, Subim :

Bu kez kapatırken zor olmaz mı? 

Yok hocam çok fark yaratmaz gayet güzel olur :D 

sinansari    1
sinansari

Merhaba,

Aracıma bu işlemi yapmak istiyorum fakat resimlerden anlayamadım. yardım rica ediyorum.

Erçay    2,324
Erçay

Tabi ki, anlamadığın noktayı söylersen daha rahat yardımcı olurum

Erçay    2,324
Erçay

Ya da şöyle yapalım ben mevzuyu biraz daha açarak anlatayım, takıldığın yer olursa oraya ayrıca açarız. Şimdi öncelikle 8 10 mm çapında 2 cıvata yanında bulundurman lazım, bir de pense olursa işlem çok daha rahat olacaktır. bagajın sağında ve solunda olan bagaj trimlerini (bir kaçtane klips ile sabitleniyorlar, sökünce geliyor, zor bir işlem değil) sökmen lazım ki hedef bölgeye ulaşalım. Trimleri söktükten sonra resimlerde gördüğün yere ulaşmış olacaksın. İkinci resimde kırmızı ile çizilen yere cıvata koyman lazım. Normalde orada cıvata felan yok, gergi sonradan koyduğumuz cıvatanın olduğu yere yaslanıyor normalde. Pense yardımıyla gergiyi ileriye alıyoruz,(bu biraz güç istiyor) aldıktan sonra cıvatayı içine koyup gergiyi bırakıyoruz, bu işlem sonunda gergi demiri artık cıvatamıza yaslanmış oluyor. Aynı işlemi diğer tarafa da yapınca sonuç videodaki gibi oluyor. 

mustafayk    21
mustafayk

Ellerinize sağlık erçay bey