Jump to content
Sign in to follow this  
Erçay

Legacy Aux Bağlantısı

Recommended Posts

Erçay    2,324
Erçay

2007-2009 model makyajlı kasa legacylerin teybinde arkada bulunan 8 pinli soket 2009 harici(2009'larda kolçak içinde aux girişi ve direksiyon kumandası olduğu için doludur) boştur. Bu soket direksiyon kontrol tuşları ve aux girişi için vardır. Resimde numaralandirdigim pinlerden 1-2-5-6 numarali pinler aux bağlantısı için kullanılır. 1-2 şase (biri hoparlör kanalı-digeri temel şase) 5 numaralı sol kanal hoparlör 6 sağ Kanal hoparlördur.  Buradan aux çıkışı almak için hazır kablolar da var ama kendiniz yapmak isterseniz, 4 tane dişi Dupont jumper kullanmanızı tavsiye ederim. PC anakartlarinda da çıkar bu kabolalardan. Bahsi geçen 1-2-5-6 nolu pinlere  dupont kablo girişini yapın, kablonun uçlarını da dişi aux portuna lehimleyin. Sonra oradaki kulluk içine bir delik açarak montajı bitiirn veya kolçak içine kadar uzatın burası size kalmış.

Screenshot_20200510-011819.jpg

Subim    386
Subim

keşke bende zamanında double din taktırırken fotoğraflayıp paylaşsaydım, bagajdaki subwoofer için bayağı uğraşmıştım, doğru düzgün hiçbir yerde hangi pin neye yarar paylaşılmıyor.

Erçay    2,324
Erçay

Service Manual içinde audio wiring diagramdan bulunabilir

Subim    386
Subim
14 saat önce, Erçay :

Service Manual içinde audio wiring diagramdan bulunabilir

service manual de var, internette de var. ikisi arasında uyumsuzluk olduğu için sıkıntı yaşamıştım. başıma geleni kısaca özetleyeyim. servis manual da ki şemaya göre bağlantıyı yaptık. eski teybin kablolarından biri direk aküden beslemeymiş, o kabloyu yeni teypde de bağladık. arabayı hafta sonu çalıştırmadım hiç, pazartesi sabah arabaya indim akü bitmiş. o kabloyu çıkarıyoruz elektrik kaçağı kesiliyor ama bu kezde subwoofer çalışmıyordu. usta bayağı uğraştı bulamadı, sonra internetteki pin şemasına göre bağlantıları tekrar yaptım, yine sub çalışmadı. usta allem etti kallem etti şimdi nasıl yaptığını hatırlamıyorum ama sonunda başardı. keşke o zaman fotoğraflasaydım.

Erçay    2,324
Erçay

Anladım, Avrupa model ile farklılık oluyor evet, servis manuale bakıyorum yine de olcuyorum. Renkler farklı oluyor, birebir aynısı olmuyor bazen evet. 

Sign in to follow this