Jump to content
Fatihfy

Ecu elektrik arıza

Recommended Posts

Fatihfy    3
Fatihfy

Kıymetli kullanıcı arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.. outback 2.0dizel 2013 model aracımda araç çalışırken farlar kapalıyken, göstergede lamba işareti yanıp sönüyor sürekli, ecu elektrik beyninde sorun olabileceği söylendi, böyle bir durumla karşılaşan oldumu ve aracın radyo ve karşılama ekranı ingilizce, bu sorunlar nasıl çözülür, diğer bir sorum bu modelde merkezi kilit araç harekket ettikten sonra kendiliğinden kapanmıyormu acaba, benim araç kitlenmiyor.. ve son olarak yazılım attırmayı düşünüyorum tafsiye edermisiniz..( merkezi kilit için forumdan arkadaş kapanmadığını iletmişti, yinede sormak istedim.) şimdiden teşekkürler.. 

Erçay    2,324
Erçay

Aracın eksi kutup başını söküp 1dk bekleyip geri takın, düzelme olacak mı 

Fatihfy    3
Fatihfy

Söküp taktık malesef düzelme olmadı.. bursada bayi değişimi var yenisi faaliyete geçemedi.. bilgisayara sokmadan belli olmayacak galiba.. farları led yaptım.. ondanda kaynaklanabilir

Erçay    2,324
Erçay

Bursa'da ufuk oto var, gittiniz mi oraya

Fatihfy    3
Fatihfy

Bilgim yok araştırıyorum hemen,, birde sizden bir bilgi daha rica edeyim... dün rampa yukarı araç 6kişi varken partikül ışığı yandı araç 75,000 km, nasıl bir yol izlemek lazım,, radyatör temizliği, hava filitresi bunlar etkilermi,.

Erçay    2,324
Erçay

Partikül filtresi için rejenerasyon yapılmasi lazım, diğer arıza içinde acaba far ayarıniz bozuk olduğu için o arıza ışığı yanıyor olabilir mi diye baktırmayi unutmayın

Fatihfy    3
Fatihfy

Erçay bey çok teşekkür ederim.. sorunu bugün ufuk otoda çözdük.. sizin vesilenizle, far arızası yeni taktığım uzun far yerine ledlerden kaynaklı arıza ışık yanıyor.. ledleri değiştirmekte istemiyorum.. bir çözüm bulacaz.. şunu farkettim, subaru yedek parça ve servis ayağında zorluk çekilen bir marka imiş, konfor ve güvenlik ayrı bir keyif, servis ve yedek parça ve ve fiyatlarıda ayrı bir külfet..

Erçay    2,324
Erçay

Servis konusunda evet ama yedek parça konusunda çok sıkıntılı bir marka olduğunu düşünmüyorum. Yaygın olmasa bile internet vasıtasıyla parça temini yapılıyor. Sorunu çözmenize sevindim. Sinyallere LED takınca oluşan sorun direnç ile çözüluyor. Uzun fara LED çok takan biliyorum böyle bir sorun olmamıştı, enteresan