Jump to content
CHILLMAN

99 forester kilometre dijital sayacı bi kısmı bozuk

Tavsiye Edilen Mesajlar

CHILLMAN    4
CHILLMAN
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Üstadlardan yardım , 99 forester ımın kilometre dijital sayacı bi kısmı bozuk, son iki rakam gözükmüyo akma yapmış. Muayeneden geçirmediler. Tamiri oluyomu yada sadece dijital olan parçasını bulabilirmiyim. Birde ayrı konu açmamak adına düzenleme yaptım konuya,, bir sorum daha olacak. Arka silecek motoru orjinalini bulamıyorum başka altenatif motor uyarmı. Şimdiden teşekkürler

CHILLMAN tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Görmek lazım am Uyar neden uymasın, motor yerine oturduktan sonra sorun teşkil etmez sanırım. Akma yapmışsa artık o değişecek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CHILLMAN    4
CHILLMAN
23 saat önce, Erçay :

Görmek lazım am Uyar neden uymasın, motor yerine oturduktan sonra sorun teşkil etmez sanırım. Akma yapmışsa artık o değişecek

Silecek motoru inşallah o şekilde çözcez. Ama kilometre göstergesini nasıl bulacam bilemiyorum. Sadece dijital kısmı değişiyomu o şekil bulabilirmiyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CHILLMAN    4
CHILLMAN

Ustam göstergeyi buldu değiştirdik. Herşey güzel fakat benzin ibresi yarımdan biraz aşağıdaydı takarken , ,sanırım takılı kaldı. Benzin aldım yukarı hareket yaptı ama aşağıya inmiyo, neden olabilir. Birde arka silecek sorununu elektirikcim çözdü kömürünü değiştirdi çalıştı şükür:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Kadran ve silecek hayırlı olsun. Kadranın inemmesi dediğiniz gibi fiziksel de olabilir, samandardan da olabilir, elektriksel de olabilir incelemek lazım, 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CHILLMAN    4
CHILLMAN

Yeni gösterge deki benzin ibresi böyleydi. Taktıktan sonra mevcut depodaki benzini kullandım ibre inmedi. Ama benzin alınca yükseldi yani sanırım şamandıra çalışıyo, fakat yanlış gösteriyo. Depoyu fullesem düzelirmi acaba

IMG-20200408-WA0003.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    368
Subim

o ibrenin en aşağıda olması gerekirdi takarken, ibrenin sıfır noktası ortası gibi olmuş. eğer senin eski kadranda doğru çalışıyorduysa benzin göstergen, hiçbirşeye bakmadan önce ibreyi biraz aşağı doğru çevirmenle düzelebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CHILLMAN    4
CHILLMAN
5 saat önce, Subim :

o ibrenin en aşağıda olması gerekirdi takarken, ibrenin sıfır noktası ortası gibi olmuş. eğer senin eski kadranda doğru çalışıyorduysa benzin göstergen, hiçbirşeye bakmadan önce ibreyi biraz aşağı doğru çevirmenle düzelebilir.

Evet eski göstergede benzin ibresi çalışıyordu. Ozaman benzini bitireyim, ibreyi aşağıya alayım inşallah çözülür. Teşekkürler tavsiyen için

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş