Jump to content
adonmezer

SRS Airbag arıza ışığı

Tavsiye Edilen Mesajlar

adonmezer    0
adonmezer

Selamlar, 
Bir ay kadar önce başlayan ve bugün serviste çözülen bir durumu paylaşmak istedim.

Kasım ayı içerisinde aracımı(2018 XV 2.0) periodik bakım için servise vermiştim ve servis kapsamında yazılım güncellemeside yapılmıştı.

Bu ayın başında birden airbag arıza ışığım yandı. Servise götürdüğümde bu konuda Subaru tarafından bir geri çağırma olduğunu ve yapılan yazılım güncellemesinde problem olduğunu söylediler. Ben sensörlerden şüpelenmiştim ancak özellikle sensör problemi olmadığını ve yazılım güncellemesi ile çözüldüğünü söylediler.

Yaşadığım yerdeki araç kayıt sistemleri nedeniyle araç üreticileri doğrudan araç sahipleri ile posta yoluyla iletişime geçebiliyor ve daha önce bazı değişiklikler için bilgi göndermişlerdi. Servise bu problem ile ilgili geri çağırma bilgisinin bana gelmediğini söyleyince "minor" hata olduğu için araçlar servise geldikçe düzeltme yaptılarını ilettiler.

Bu yazılım hatası 1.6/2.0 için aynı mıdır bilemiyorum ama geçtiğimiz yılın sonlarına doğru aracını servise götürüp yazılım güncellemesi alanlar bu sorun ile karşılaştıklarında belki bir fikir verir diye yazmak istedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş