Jump to content
Senih

2004 Forester XT Navigasyon, Double DIN, kamera montaj

Recommended Posts

Senih    12
Senih

Merhaba arkadaşlar, geçen sene kendim monte ettiğim Kenwood multimedya+Garmin navigasyon, eşya podları ve geri görüş kamerasından örnekler vermek istedim. Bu konuda Forester gerçekten oldukça özelleştirilebilen bir araç. Sormak istediklerinize seve seve cevap verebilirim.

IMG_2175.JPG

IMG_2176.JPG

IMG_2177.JPG

IMG_2178.JPG

IMG_2179.JPG

IMG_2180.JPG

IMG_2181_edit.jpg

IMG_2182_edit.jpg

Erçay    2,324
Erçay

Elimize sağlık güzel bir çalışma, daha evvel 2 3 arkadaşımiz da yapmışti gerçekten yakışıyor Forester'a

Ferhat23    445
Ferhat23

Elinize sağlık. Cihazı taktığınız yere kaç inch'lik cihazlar sığabiliyor acaba?

Ben de takmayı düşünüyorum da :)

Erçay    2,324
Erçay

7 inc olması gerek yanlış değilsem :)

Ferhat23    445
Ferhat23
06.03.2020 at 21:46, Erçay :

7 inc olması gerek yanlış değilsem :)

Erçay'cım komple 7 inch mi yoksa sadece ekran olarak mı?

Osmançlşkn    74
Osmançlşkn

Elinize sağlık tertemiz olmuş

Ferhat23    445
Ferhat23
09.03.2020 at 12:11, Erçay :

7 inc ekran uyuyor demek istedim. 

Teşekkür ederim :)

Senih    12
Senih

Cihaz 6.1 inch ekrana sahip Kenwood DDX 3035M ürün dış olçüleri 178x100x159 yani navigasyon pod boşluğu 10x16 cm olduğu için tam oturdu. Daha büyük ekran olur ama kenar tuşları az olan modeller olur. Önemli olan dış olçüler 100x160mm yi geçmemesi. İç tarafta monte için kullanılacak vidalar ki bu önemli; plastik vidası (plastik vida değil) olmalı, Nissan Qashqai araçların tampon davlumbaz vidaları birebir oluyor ama tork başlı sadece.

Yücel NADUL    3
Yücel NADUL

navigasyon ve yuvasını nereden temin ettiniz? kac tl?

OnurXT    7
OnurXT

Selamlar, aparatları Türkiye'den mi temin ettiniz? İstanbul, İzmir veya Ankara'da temin etmek mümkün mü?

Teşekkürler.

Senih    12
Senih

Selamlar, geç yazdım kusura bakmayın. Navigasyon yuvası (podu) İstanbul Jaspa Subaru'dan, Alt kapaklı gözler Konya Ceylan Subaru dan. Navigasyon cihazı "Kenwood Garmin" ikinci el Osmaniye'den. Kenwood double din DDX3035M ise Türkiye AVGO'dan. 

Dikkat etmeniz gereken şu: Navigasyon yuvası iki farklı boy, bendeki 6.1" için. Oyuk ölçüsü 16cmx10cm. 7" cihazlar büyük gelir. Ayrıca Piooner'ın bir modeli var tam geliyor ama navigasyon yok. Navigasyon yuvasının içi için bracket lazım, orjinali ayrı satılıyor. O olmadan takamazsınız. Alt kapaklı gözler orjinal teyp bracketine takılıyor zaten. Fiyat olarak 1-2 sene oldu ama teyp 1200Tl, Navigasyon yuvası 400-500TL, bracket leri 100TL. , kapaklı gözler 200TL civarı idi. Kenwood Garmin navigasyon cihazı 2000-3000 TL civarı ama ben 200-250TL ye ikinci el almıştım hatırlayabildiğim.

Ayrıca şunu da belirteyim, Bulgaristan, Gürcistan, Ukrayna, Rusya gibi ülkelerde tanıdığınız veya akrabanız varsa çok daha ucuza denk getirebilirsiniz zira oralarda bu arabalardan çok var.