Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Subim

Bakımlı 2005 Forester 2.0 XT

Recommended Posts

Subim    398
Subim

Arkadaşlar merhaba. arabamı satıyorum. anlatacak çok şey var ama özetlemeye çalışayım.

2005 2.0 XT, 305k km, Otomatik, sol ön çamurluk değişik, 4 parça boya var, 5 adet kazada toplam 26000 e yakın hasar kaydı var (3000+2208+1174+340+18999), hava yastığı açma filan yok. 18999 TL'lik hasarda servis yüksek fiyat çıkardı diye sigorta şirketi fiyat teklif etti ama kabul etmediğim için aracı serviste yaptırdı. ön çamurluk değişimi ve sol kapıların boyası bu kazadan dolayı, diğer hasarlar çoğunlukla tampon, tampon demirinden filan kaynaklı. 

Aracın ilk sahibi İstanbul'da ortopedi uzmanı 8 yıl binmiş. ikinci sahibi ben sayılırım. doktor abimizin sattığı galeriden aldım. bende aile hekimiyim, velhasılı malum sitedeki başlık "doktordan bakımlı XT". :)  7 yıldır araç bende, bindiğim 160k km boyunca aklınıza gelebilecek tüm bakımları filan aksatmadan yaptım veya yaptırdım. 

138000 de alırken ağır bakımının yapıldığını servisden öğrendim ve sonraki ağır bakımları Tork garaj Hakan usta tarafından 200k ve 280k km de yaptırdım. ağır bakımlarda şanzıman yağı ve filtresi, triger seti, iridyum buji seti, tüm sıvılar, filtreler, aks gres yağları filan ne varsa değişti. bu bakımların belgeleri mevcut, Tork Garajdan öğrenebilirsiniz.

10k km bakımlarını ya kendim yada yetişebiliyorsam, Subaru'dan anlayan bir ustaya yaptırdım.

Radyatör sızdırma yaptı, yine Tork Garajda  2,5 XT radyatörü takıldı, Urfa sıcağında, klima açık, rampada, devirli kullanımda bile hararet filan yapmaz.

Motor, şanzıman, yürür problemsiz. Yağ, su kaçağı yok. vites geçişleri hissettirmez. çalışmayan aksam yok. Döşemenin bir yerinde topuklu ayakkabı yırtığı var, eski hemşirem sağolsun.

Yedek anahtarı, orjinal çantaları, söndürme tüpü, kitapçıkları duruyor. Tüm camlar orijinal (ön dahil)

Ekstralar:

-7" navigasyon, bluetooth, sd kart, usb, aux, geri görüşlü roadstar teyp, orjinal teyp duruyor cd changer bozuk

-Alarm sistemi

-Anahtardan cam kapatma modülü

-Arka amortisörlerde kyb+5 cm get

-Bagaj perdesi

-3D Bagaj havuzu

-3D havuzlu kışlık paspas seti + orijinal paspaslar

-Yazlık ve Kışlık lastikler. Yazlıklar orta, kışlıklar iyi durumda

Aklıma gelenler bunlar. alana satana hayırlı olsun.

Araç Urfa da

Fiyat: 70k TL düşünüyorum.

Lpg hiç takılmadı

Muayene: Mayıs 2021 e kadar

Tel:5306606250

Erçay    2,377
Erçay

Hayırlı olsun @Subim alanın pişman olmayacağı bir araç lakin fiyatı yazmamışsin tabi ücretsiz sahiplendirme değilse  :))

Subim    398
Subim

He yaa doğru söylüyorsun fiyat yazmadım. Satmaktan o kadar isteksizim işte. :)

Başka ne yazmadım acaba? 

Erçay    2,377
Erçay

Mesela LPG var mı varsa hangi kit ne zaman takıldi, muayene bilgisi eklenebilir ;)

Subim    398
Subim

Hiç lpg takılmadı, bence km bu nedenle çok önemli değil. Lpg takılmamış forester bulmak artık zor. Fiyat konusuna gelince aklımdaki rakam biraz daha aşağıdaydı, ta ki ilanlara bakana kadar. Cadde 2003 tek vanoslu ya 100k TL isteyince, yada diğer ilanları görünce fiyat böyle oldu. Club tan arkadaşlara fiyat konusunda farklı davranacağım O0

Gelecek hafta içi ilana koyarım. 

Muayene 14.05.2021 e kadar. Hafif kusurlu, Kısa huzmeli far yüksek, plaka aydınlatması fonksiyonunu yerine getirmiyormuş :))

Subim    398
Subim

IMG_20190920_153300.thumb.jpg.1d789b25ff8801625b49922a5eeadcb5.jpg

IMG_20190920_131116.jpg

IMG_20190920_130830.jpg

IMG_20190920_130813.jpg

IMG_20190920_130728.jpg

IMG_20190920_130751.jpg

IMG_20190920_130705.jpg

IMG_20190920_130650.jpg

IMG_20190920_130625.jpg

Kazalı fotografını ve bana çarpan aracın fotoğrafını koyuyorum, ki bilin ne denli sağlam araç sattığımı. :) Bizim sol ön tarafımıza çarptı, Forester yolundan bile çıkmadı, diğer aracın hali ortada. Diğer araç tanınmıyor resmen. 

IMG_20180822_160400.jpg

IMG_20180822_160430.jpg

IMG_20180822_160456.jpg

ASB    6
ASB

Merhaba ilanı ve fiyatı göremedim, yardımcı olursanız sevinirim.

Erçay    2,377
Erçay
1 saat önce, ASB :

Merhaba ilanı ve fiyatı göremedim, yardımcı olursanız sevinirim.

İlanı görmedim kısmını anlamadın, malum sitede ilana haftaya verilecek şuan için sadcee burada ilanı var. Fiyat da ilan açıklamalarında mevcut, 70k yani 70 bin. Tabi forum üyemize ayrıca bir indirim yapılacağını belirtilmiş :)

ASB    6
ASB
4 dakika önce, Erçay :

İlanı görmedim kısmını anlamadın, malum sitede ilana haftaya verilecek şuan için sadcee burada ilanı var. Fiyat da ilan açıklamalarında mevcut, 70k yani 70 bin. Tabi forum üyemize ayrıca bir indirim yapılacağını belirtilmiş :)

Kafa dalgınlığı :)) Şuan site ilanda sandım.. fiyatı da görmedim ama ne oldu bu fiyatlara iki üç ay önce 50k civarıydı böyle giderse vaz geçeceğim almaktan :))

4 dakika önce, ASB :

Kafa dalgınlığı :)) Şuan site ilanda sandım.. fiyatı da görmedim ama ne oldu bu fiyatlara iki üç ay önce 50k civarıydı böyle giderse vaz geçeceğim almaktan :))

Cevap için ayrıca teşekkür ederim :)

Erçay    2,377
Erçay

Rica.ederim, evet fiyatlar çok yükseldi gerçekten ama piyasa bu oldu artık. Düşeceğe de Benzemiyor, en iyi ihtimal bu düzeyde kalması :)

Subim    398
Subim
4 saat önce, ASB :

Cevap için ayrıca teşekkür ederim :)

Geçen sene bende ilana 55000 den koymuştum, bir iki hafta sonra alacağım araba satılınca bende ilandan geri aldım. Geçen sene benim alacağım outback 180k iken, bu sene 230 vermek üzereyim, ne yazık ki fiyatlar uçmuş.

ASB    6
ASB
2 dakika önce, Subim :

Geçen sene bende ilana 55000 den koymuştum, bir iki hafta sonra alacağım araba satılınca bende ilandan geri aldım. Geçen sene benim alacağım outback 180k iken, bu sene 230 vermek üzereyim, ne yazık ki fiyatlar uçmuş.

Size hak veriyorum benim 60k ya aldığım arabaya Şuan insanlar 110 istiyor bu aslında iyi bir şey değil de insanlar anlamıyor. Keşke piyasa sıfır araçlar için bu kadar acıklı olmasaydı... Herkes haklı.

Subim    398
Subim

Hocam diyorum ya geçen sene 55000 den ilana koydum, 55 istememe rağmen o kadar saçma sapan teklifler geldi ki istediğim outback satıldığı gün ilandan çıkarttım. İnsanlar deli gibi canımı sıktı. Galerici ve ölücülerin haddi hesabı yok. Arabama 50 verdiler geçen sene, muhtemelen benden alıp geçen sene 60 a satacaklardı. Sıfır araç fiyatlatıda bu kadar artınca durum bu hale geldi. "Herkes haklı"

Ben 70 istedim ama derli toplu Forester artık 80-90 dan aşağı satılmayacak görüşün deyim. Herkes için hayırlısı artık

Subim    398
Subim

Arkadaşlar malum Şanlıurfa dayım. Suriye filan sıkıntı buralar. Bir süreliğine arabanın satışını erteleyeceğim.

ASB    6
ASB
14 dakika önce, Subim :

Arkadaşlar malum Şanlıurfa dayım. Suriye filan sıkıntı buralar. Bir süreliğine arabanın satışını erteleyeceğim.

Geçmiş olsun. Zor zamanlar..

Subim    398
Subim
20 saat önce, ASB :

Geçmiş olsun. Zor zamanlar..

Teşekkürler hocam. Gerçekten zor zamanlar. Allah rahmet etsin şehitlerimize, şifa versin yaralılarımıza, kudret ve zafer versin askerimize. 

Guest
This topic is now closed to further replies.