Jump to content
NAZIM ONAT

2013-2015 Forester (atmosferik) LPG Kullanımı

Tavsiye Edilen Mesajlar

NAZIM ONAT    2
NAZIM ONAT

Merhaba. Başlıkta bahsettiğim foresterlar için Lpg kullanıcısı var mıdır? Var ise performans ve yakıt tüketimi ile ilgili bilgi verilebilir mi? bir de hangi LPG tavsiye edilir? Bu modellerin fabrikasyon tüketim değerleri 8/5,5 . bu değerler üzerinden mi LPG tüketimini hesaplamak mantıklıdır? 

Teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Yüzde 30 fazlasını hesaplamak lazım, Atiker grand ve akl fiyat performans ürünü diyebiliriz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nazimonat    3
nazimonat

Konu ile de alakali diye yazmak istedim. 2013 yilina ait forester atmosferiklerde ilanlarda iki ayri model var gibi.birinin yakit degerleri 8/5.5 digerininki daha yuksek. Acaba sistemsel bir hatasi ki sahibinden.com un yoksa motorda bir degisiklik mi yapildi o yilda bilgisi olan varmi acaba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    59
AhmetKadir
14.01.2020 at 18:56, nazimonat :

Konu ile de alakali diye yazmak istedim. 2013 yilina ait forester atmosferiklerde ilanlarda iki ayri model var gibi.birinin yakit degerleri 8/5.5 digerininki daha yuksek. Acaba sistemsel bir hatasi ki sahibinden.com un yoksa motorda bir degisiklik mi yapildi o yilda bilgisi olan varmi acaba.

Biri turbo model olabilir mi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NAZIM ONAT    2
NAZIM ONAT

yok değil. gördüğüm kadarıyla aynı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÇAĞRI    6
ÇAĞRI
yanıtlandı (düzenlendi)
21 saat önce, AhmetKadir :

Biri turbo model olabilir mi

Sizin de değiniz gibi. Atmosferik ve turbo modeller arasında yakıt farkı ver turbo modelin beygir gücü yüksek olduğu için tüketimi de yüksek. Ayrıca 2013 ve üzeri modellerin turbolularına LPG uygulaması yapılamıyor(bilgim bu yönde) diye biliyorum. Atmosferikler için de bir LPG montojcısına danışın derim. Forum da yeniyim firma ismi yazmamda bir sakınca yoksa firma önerisinde de bulunabilirim. Tabi önerim İSTANBUL için olacak. Telefon ile de bilgi alabilirsiniz. Hatta bu gün gün içinde bende öğrenip buradan yazabilirim.

Bir saat önce, ÇAĞRI :

Sizin de değiniz gibi. Atmosferik ve turbo modeller arasında yakıt farkı ver turbo modelin beygir gücü yüksek olduğu için tüketimi de yüksek. Ayrıca 2013 ve üzeri modellerin turbolularına LPG uygulaması yapılamıyor(bilgim bu yönde) diye biliyorum. Atmosferikler için de bir LPG montojcısına danışın derim. Forum da yeniyim firma ismi yazmamda bir sakınca yoksa firma önerisinde de bulunabilirim. Tabi önerim İSTANBUL için olacak. Telefon ile de bilgi alabilirsiniz. Hatta bu gün gün içinde bende öğrenip buradan yazabilirim.

Yazıma ekleme yapmak istiyorum ayrıca şanzıman farkı da var CVT ve sportshift , bunlar arasında da yakıt tüketimi farkı var. Tüm paketlerin teknik detaylarını incelediğinizde göreceksiniz.

ÇAĞRI tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NAZIM ONAT    2
NAZIM ONAT

teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÇAĞRI    6
ÇAĞRI

2013 ve üzeri Atmosferik modellere LPG kiti takılabilirken, XT modellere (240 beygir) takılamıyormuş. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş