Jump to content
Semih Özsoy

Fiyatlar

Recommended Posts

Semih Özsoy    2
Semih Özsoy

Herkese iyi akşamlar uzun süredir impreza bakıyorum maalesef otomobil fiyatları arttı ama 1.5 imprezaların fiyatları daha da çok arttı 1.5 Active 60bin tl isteyen ilan var 2.0Active parasıyla aynı oldu

Ne oldu da 40bin TL olan araba 50-60bin civarına yükseldi??

Yıl sonu olduğu için mi böyle yoksa fiyatlar düşer mi?

Erçay    2,380
Erçay

Suni bir ortam var ama bu suni ortam yakında sindirilir, arada güzel ilanlar makul fiyatlara giriyor ama çok hızlı cereyan ediyor vy girdiği gibi satılıyor çünkü. Düşer mi diye sorarsanız pek olası değil çünkü bu tüm araç gruplarında aynı şekilde. İmprezaya özel bir durum yok. 

İceberg84    3
İceberg84

Ülkemiz de her şeyin bir fiyata geldiğinde orda kalması gibi bir durum söz konusu araçlar içinde durum böyle hatta bence bunlar iyi günlerimiz, alışsak iyi olur.

Erçay    2,380
Erçay

Şimdi Krediler uygun felan alım satım oluyor, kredi faiz oranları yükseklince alım gücü düşecek, bu araç satışlarında düşüşe sebep olacak, fiyatların düşeceğini bende sanmıyorum ama alıcının pazarlık gücü aratacak burası da net :)

İceberg84    3
İceberg84

Geçmişte pek örneği yok bu durumun Sıfır araç fiyatlarında düşüş yada ötv konusunda geri adım olmazsa fazla bir değişiklik olmaz, daha geçen 0 km Passat 4. sahibinden arkadaşım aldı 265 bin tl söyleyecek söz bulamıyorum fırsatçılık dibine kadar

Erçay    2,380
Erçay

Aynen dediğin gibi fırsatçılık ülke geneline yayılmış, tek tek yazsak forumu kapatırız, ben mesela a101'de 50'li kutu lateks eldiven alıyordum araba tamirinde kullanmak için, yıllardır alırdım en son ocakta almıştım 9.90'a, geçen ay alayım dedim tekrar indirime girmiş kendileri 63 liradan 48' düşmüş, dev indirim :D 

Subim    398
Subim
03.07.2020 at 09:50, Erçay :

Aynen dediğin gibi fırsatçılık ülke geneline yayılmış, tek tek yazsak forumu kapatırız, ben mesela a101'de 50'li kutu lateks eldiven alıyordum araba tamirinde kullanmak için, yıllardır alırdım en son ocakta almıştım 9.90'a, geçen ay alayım dedim tekrar indirime girmiş kendileri 63 liradan 48' düşmüş, dev indirim :D 

o eldivenleri biz her ay onlarca kutu alıyoruz asm için. ocak ayında 8,50 den 100 lük eldiven almışız. corona başında her ay eldiven aldığımız medikal toptancısı aynı ürüne fiyat 70 TL dedi. şimdi 45 TL civarında. 40k lik araba 60k olmuş çok değil.

Erçay    2,380
Erçay

Aynen hocam, krizin fırsat olduğunu böylece uygulamalı olarak anladık