Jump to content
ynstkr

Legacy Torpitodan gelen ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

ynstkr    0
ynstkr

Herkese Merhaba,

Foruma yeni üye oldum uzun süre vaneo kullanımından sonra subaru ya binmek nasip oldu, Ancak kafama takılan bir sorun var. Torpidodan hareket halindeyken sürekli bir tıkırdama sesi geliyor benzetmek gerekirse bir mekanizma sürekli hareket ediyormuş gibi sanki, Daha önce böyle sorun yaşayan olmuş fakat tam net cevaplanmamış bu konuda herhangi bir fikri olan var mıdır acaba? Şimdiden yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    58
AhmetKadir

Arabayi kapattiginizda da geliyorsa ses klima klapelerinden olabilir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ynstkr    0
ynstkr

yanıtlarınız için çok teşekkürler. Evet aracı kapattığımda gelen sesi ayrıca biliyorum bu ses araç hareket halindeyken ve ışıklarda durduğum zaman bile devam ediyor bazen hiç gelmiyor bazen sürekli geliyor sanki kaset çalar değişiyormuş gibi torpidonun arkasında neler oluyor bilmiyorum :) 

@Erçay hocam klima sensörü kapalıykende de devreye giren bir mekanizma mıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.201
Erçay

Kontak açıldığında devreye girer. Kontak kapalıyken ses olmaz. Sürekli dönen bir fanı var ve tozlandığında ses yapar. Söküp anti-statik bir spreyle temizlemek gerekir ama o ses yapsa sürekli yapar. Sanırm sizin sorununuz o değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ynstkr    0
ynstkr
13.12.2019 at 15:45, Erçay :

Kontak açıldığında devreye girer. Kontak kapalıyken ses olmaz. Sürekli dönen bir fanı var ve tozlandığında ses yapar. Söküp anti-statik bir spreyle temizlemek gerekir ama o ses yapsa sürekli yapar. Sanırm sizin sorununuz o değil

Erçay hocam tahminimce %80 kalorifer peteğinden ses geliyor kalorifer tam ısıtmıyor kanallar tıkalı olduğundan olsa gerek,  polen filtresini değiştirmek için sökücem bu esnada sesi daha detaylı dinlerim ardından petek temizliği yaptıracağım sonuçları sizinle paylaşırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş