Jump to content
Durukan Ülker

Elektrikli cam arızası

Tavsiye Edilen Mesajlar

Durukan Ülker    1
Durukan Ülker

Herkese merhaba Dün itibariyle bende Subaru ailesine katıldım. İstanbul’dan 2006 model Legacy 2.0 Limited satın aldım. Bildiğim bir araç değildi ama İstanbul’dan Ereğli’ye gelene kadar aşık oldum arabaya. Fakat birkaç küçük problem var öncelikle Ön sol ve arka sol cam açılıp kapanmıyor. Bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Durukan Ülker    1
Durukan Ülker

Hayır açılmıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    108
mehmetcevahir

Merhaba. Hayırlı olsun. Bu tarz arızaların tespiti için söküp birebir kontrol etmek gerek. Dörtlü merkezi cam düğmelerinden kaynaklı olabileceği gibi bu sorun tesisat ya da cam kaldırma motorları kaynaklı da olabilir. Öncelikle dörtlü cam düğmesinin sökülüp sorunlu camlara giden çıkışlarının kontrol edilmesi gerekiyor. Sorun görülmezse buradan ilgili camlara giden tesisatı ve motorlarını kontrol etmeniz gerekir.

mehmetcevahir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Durukan Ülker    1
Durukan Ülker

Merhaba Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bugün elektronik aksamını söküp kontrol ettim. Ark ve oksitlenme vardı temizledim. 4 lü kumandadan da kapının tekli düğmesinden de işlev görmüyor. En son motor soketini kontrol ettim enerji geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    108
mehmetcevahir

Bir kaç amperlik bir motoru çalıştırabilecek kadar akım geliyorsa kablolardan büyük ihtimalle motorlarla ilgili bir sorun var demektir. Motorların soketlerini söküp direkt akü akımı vererek deneyebilirsiniz. Bazen 12 volt okuduğunuz halde soketten zayıf şasi bağlantısı nedeniyle motor çalışmayabilir ve sizi yanıltır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.201
Erçay
12 saat önce, mehmetcevahir :

Bir kaç amperlik bir motoru çalıştırabilecek kadar akım geliyorsa kablolardan büyük ihtimalle motorlarla ilgili bir sorun var demektir. Motorların soketlerini söküp direkt akü akımı vererek deneyebilirsiniz. Bazen 12 volt okuduğunuz halde soketten zayıf şasi bağlantısı nedeniyle motor çalışmayabilir ve sizi yanıltır.

Özelden görüştük aynı şeyleri söyledim :D deneyip dönüş yapacak artık bekliyoruz ona göre motor sorduracam bir iki kişiye :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Durukan Ülker    1
Durukan Ülker

Merhaba arkadaşlar Bugün aracımı oto elektronik işi yapan bir yere bıraktım. Ön sol camın tamir edildiğini ama arka sol camın motoru ile ilgili bir problem olabileceğini başka bir elektrikçiye göstermemi istedi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.201
Erçay

Tüm motorlar birbirleriyle aynı olması lazım başka bir taraftan söküp takabilir ve test edebilirsiniz. Ön tarafın kusuru neymiş zayıf şase mi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Durukan Ülker    1
Durukan Ülker

05C8C997-39F3-452E-902A-C18982D74160.thumb.png.06c862e3a787ee333692ca5b67e1ec61.png05C8C997-39F3-452E-902A-C18982D74160.thumb.png.06c862e3a787ee333692ca5b67e1ec61.png  Merhaba Erçay bey... Bugün ben gidemedim kardeşim götürdü arabayı öyle söylemişler. Aslında buradaki ustalara çok güvenmiyorum. Çok kurcalatmak istemedim arabayı. En azından ön cam çalıştı. Cumartesi izin günüm arka cama bi kendim bakayım.

Erçay bey sağ yan ayna altındaki sinyal camı kırık bir de sol sis farı kapağı bugün biraz fiyat araştırdım da yaklaşık iki parçaya yaklaşık 1000₺ dediler. Bu parçaları uygun bir şekilde nasıl bulabilirim?( Çıkma, aliexpres,ebay vs.) nasıl araştırabilirim acaba?

846C8BBC-2F32-429C-9BC2-FB5396EB7EA3.png

DB277E53-2CAE-4C88-BD35-2B4160BC2188.png

Durukan Ülker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Durukan Ülker    1
Durukan Ülker

teşekkürler erçay bey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.201
Erçay
9 dakika önce, Durukan Ülker :

teşekkürler erçay bey

İkisi 400 Durukan hocam ama 2 hafta beklersiniz 

Yanlız resimdeki sinyal makyajlı kasa Legacy’inin. Sizdeki 2006 onu da ayrıca belirteyim :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Durukan Ülker    1
Durukan Ülker

Valla çok bilmiyorum Erçay bey öyle araştırırken bunu buldum. Size bi göstermek için gönderdim. Yarın arabanın üzerindeki parçanın resmini çekip buradan yayınlarım. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş