Jump to content
Dj Peace

Orijinal Oval Bass Dönüşümü

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dj Peace    6
Dj Peace

Merhabalar, bu Pazartesi foresterimi alarak bende aranıza katıldım. Alır almaz aracı evladiyelik yapma çalışmalarına giriştim. Öncelikle aracımı Bursa Ufuk oto mekanik ve yürüyen anlamında onay verdiği için ve motor daha 30.000km önce forget yapılıp modifiye yapılmadığı için direkt olarak makyaj çalışmalarına başladım. 

İlk olarak aracın ses sistemini herkes yerin dibine soktuğu icin bende Sony Xav-ax1000 ses sistemini aldım. Sonrasında ufak ufak abartmadan kolonlara girecektim ki orijinal kolonlardan çıkan ses Ufuk usta ve sistemi takan arkadaş dahil hepimizi şaşırttı. Demek ki kolonlar kaliteli ama orijinal teyp tırtmış. (Ben hiç kullanmadım orijinali). Ardından bagajda bass kontrolü yaparken orijinal oval bassın alınıp yerine pioneer oval kolon takıldığını gördüm. Bursa’dan rizeye gelince ilk işim tesisatçıma gidip buraya orijinal görünümü bozmadan ve kimseyi kendimize sövdürmeden ne yapabiliriz dedim. O da bana bırak dedi ve başladı yapmaya. Önce güzel bir yalıtımla işe başladı, Orijinal oval bass kalıbını 20 lik yuvarlak kalıba çevirdi ve orta halli bir bass ekledi. Stepnede bulunan LPG tankından boş kalan kısma da amfisini ekledi. Böylelikle orijinal görünüm hiç bozulmadan mükemmel bir ses tesisatını kurmuş olduk. 

yapilan işin videosu da burada. Ses inanılmaz kötü çıkmış ancak telefon mikrofonu bassın yanında pek dayanamamış. Normalde seste en ufak bir bozulma yok. 

61B851C9-3FA9-43C0-AB07-4904C1194F38.jpeg

57ED519D-764E-4ABE-8C1D-79C2C678D66F.jpeg

51670163-A864-4125-BAD7-D307B4BEBE67.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.201
Erçay

Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş, güzel günlerde kullanmak nasip olur inşallah, tekrar hayırlı olsun 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dj Peace    6
Dj Peace
13 saat önce, Erçay :

Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş, güzel günlerde kullanmak nasip olur inşallah, tekrar hayırlı olsun 

Teşekkür ederim. Bu araca bagaj havuzu nereden bulabiliriz ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dj Peace    6
Dj Peace
Bir saat önce, AhmetKadir :

Internette bulunur havuz

2005 icin bulamadım 2008 olan uyar mi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş