Jump to content
Subaruxv2015”

Şanzıman yağ değişimi periyodu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Subaruxv2015”    2
Subaruxv2015”

Merhabalar, 2015 xv sahibiyim aracım 67 bin km de geçen ay jaspa da diferansiyel yağlarını değiştirdim şanzıman yağını da değiştirmek istedim ama 120 bin km de değişecek dediler, https://www.subaru.com.tr/bakim-tablolari bu sitede ise 60 bin yazıyor aranızda şanzıman yağını değiştiren var mı bilgilendirirseniz sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Forfores    21
Forfores

En sağlam bilgi ...km/...yıl olarak araç kitapçığında belirtilir. Yağ numarası gibi özellikleri de kitapçığında yazar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eeeburkay    19
eeeburkay

Bana da geçen özel servis 50.000 km bakımında şanzıman yağını ve diğer sıvı bakımlarını yapalım dedi. Sıvı bakımında motor yağından farklı olarak ne kastetti bilmiyorum. 120 bin denildiği de var şanzıman yağ değişimi için. Tam olarak tavsiye edilen durum nedir bilen var mı sormak isterim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eeeburkay    19
eeeburkay

Kataloğa baktım ama oradada bir bilgi göremedim bu durumla alakalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Forfores    21
Forfores

Forester cvt için kitapçıkta motor yağı 1yıl/15.000km  de , şanzıman yağı ile ön ve arka diferansiyel yağı değişimi 4yıl/60.000km de, fren hidrolik yağı 2yıl/30.000 km de. Radyatör soğutma sıvısı ilk değişim 11yıl. Ben 55.000km de yetkili serviste yağları komple yeniletmiştim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eeeburkay    19
eeeburkay

o zaman ilk bakımımın 52000km de olacağını hesap edersek, benimde motor yağı haricinde ön arka difransiyel yağı değişimi yaptırmam mümkün gözüküyor. aynı şekilde şanzıman yağıda tabi. yada bi 15bin daha bekleyip hepsini 67000 de yapabilirim. ama dediğiniz gibi forester ve xv için şartların benzer olduğunu varsayarak hepsini 52000 de yaptırmam daha makul duruyor.  bilgi için ayrıca teşekkür ederim.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Forfores    21
Forfores
yanıtlandı (düzenlendi)

https://www.subaru.com.tr/Kullanim-Kilavuzlari

2018 xv kılavuzuna bakınız. Sayfa 400, bakım ve servis bölüm 11-4 . Gördüğüm kadarıyla Forester'la çok şey aynı , fakat şanzıman yağı değişimi yok, kontrol edilmeli diyor.

Forfores tarafından düzenlendi
Eksik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş