Jump to content
atilademiralp

Aks Körüğü Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

atilademiralp    0
atilademiralp

selam arkadaşlar 2004 foresterim var.1 ay once iç aks körüğü yırtıldı ordan sıcrayan gres yağları eksoz geliyor ordanda duman atıyor. bende aks iç körüğünü değişimini yaptırdım tamirciye değişimi oldu ama eskisi kadar değil ama çok dik yokuşlarda sadece duman geliyor.tekrar götürdüm tamirciye aks ın kelepçesini biraz daha sıktı tekrar gönderdi beni fakat hala devam ediyor.bu konu hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.147
Erçay

Hala aynı yerden kaçak olduğuna emin misiniz? Yoksa eski kalan yağlar mı yanmaya devam ediyor ya da başka yerden sızan yap manifolda mı damliyor? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atilademiralp    0
atilademiralp

şanzımanın yanındaki ilk eksoz boğumun etrafından çıkıyor

düz yolda 100 km git birşey yok ama dik yokuşa tırmandığı zaman oluyor sadece

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atilademiralp    0
atilademiralp
1 saat önce, Erçay :

Hala aynı yerden kaçak olduğuna emin misiniz? Yoksa eski kalan yağlar mı yanmaya devam ediyor ya da başka yerden sızan yap manifolda mı damliyor? 

20190923_083626.jpg

pardon yanlış oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.147
Erçay

Yani araç sıkışınca basınçla birlikte bir yerden yağ kaçırıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    73
mehmetcevahir

Eğer eski yağ temizlenmişse ve aks körüğünden artık kaçırmıyorsa şanzıman ve diferansiyel yağ seviyesini kontrol edin. Eğer seviyeleri normalden yüksekse aracı fazla sıkıştırınca şanzımanın sağ üst tarafında bulunan iki adet tahliye borusundan (Biri diferansiyelin diğer otomatik şanzımanındır) yağ verir dışarıya ve egzoz da tam o bölgede bulunduğundan dışarı atılan yağ egzoza bulaşır ve tüter. Bunu anlamak için tahliye borularının hemen altına kuru bir bez yerleştirin bir süre sonra bezi kontrol edin yağ varsa bezde tahliye borularından atıyor demektir. Başka bir ihtimal de aks keçelerinden yağ kaçırmasıdır. Diferansiyelinizde boşluk varsa aks keçeleri yağ kaçırıyor da olabilir. aks keçesinden süzülen yağ aks'ın dönüşüyle egzoza sıçrar bu da bir sebep olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş