Jump to content
mehmetcevahir

Dohc Motor Eksantrik Kasnağı Kilitleme Aparatı Yapımı

Tavsiye Edilen Mesajlar

mehmetcevahir    60
mehmetcevahir
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Malum krank kasnağını söktükten sonra sıra geldi triger kayışını sökmeye. Triger kayışını sökereken aracı senteye aldığınızda sol taraftaki eksantrikleri sabitlemeniz geri toplarken işinizi kolaylaştıracaktır. Sol taraftaki kasnakları sabitlememizin nedeni EJ205 motor senteye alındığında sol eksantrikler valfere baskı pozisyonunda kaldıklarından kayışı söker sökmez senteden kayacaklardır. Bu haliyle tekrar senteye almak imkansız değildir ama zordur. O nedenle bu eksantrikleri kilitlemek için hazır satılan aparatlara benzer bir aparat yapmam gerekti. 15 dakikamı aldı bu aparatı yapmak. 150 mm uzunluğunda 3 mm kalınlığında bir silme demir bulun. Demirin iki uç kısmına 8 mm'lik delikler açın. Deliklerin birbirlerinden uzaklığı merkezden merkeze 130 mm olacak. Demire ihtiyacınıza göre kullanışlı hale getirmek için şekil verebilirsiniz. Açtığınız deliklere fotoğraflarda gördüğünüz gibi metrik sekizlik saplamalar bulun. Yalnız bulacağınız saplamaların anahtar başları 10mm olmak zorunda. Kasnak vidalarının alyan olan göbekleri 10 mm çünkü. Delmiş olduğunuz silmeye vidaları somunlar yardımıyla montajlayın. Buraya kadar geldiyseniz gerisini tarif etmeme gerek yok sanırım. Kolay gelsin.

5d8bdc8c492bd_WhatsAppImage2019-09-25at22_41_55.thumb.jpeg.7358eff08572e61902e28b7fe3dd0027.jpeg

5d8bdc8d5c696_WhatsAppImage2019-09-25at22_41.56(1).thumb.jpeg.3aba29a278b422510810b53d264202b9.jpeg

mehmetcevahir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    60
mehmetcevahir

Teşekkürler Erçay. Yalnız triger setini değiştirmeyeceğim. 40.000 km falan var setin ömrünü tamamlamasına. Hoş gergi bilyelerinden bir tanesi çok hoşuma gitmedi ama şimdilik görmezden geleceğim sanırım onu. Nasılsa triger değişimi basit bir daha sökerim vakti gelince. Şimdilik sadece devirdaimi değiştirmeyi düşünüyorum. Devirdaimi de sanırım orjinal sipariş edeceğim yurtdışından. Paypall sorununu aşmaya çalışıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.141
Erçay

Amazon’da yok mu? Orda kredi kartı geçerli. İlla PayPal ile alacaksan ve sorunu aşamazsan bana haber ver. O sorunu da alabilirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    60
mehmetcevahir

Tek bir şey almıyorum 15 parça birden sipariş edeceğim. Amzon'da hepsi yok olsa da kargolayan yok.  Bir de amazonda olan parçalar çok pahalıya geliyor. Paypall  türkiyeden çekildikten sonra Entropay ile çözüm bulmuştuk ama geçen yıl itibari ile Entropay de Türkiyeye hizmet vermeyi durdurdu. İsyan edesi geliyor insanın. Paranla vergilerini ödeyerek dahi bir şey satın alamıyorsun. Paypall ödemesi için yurtdışındaki bir tanıdıkla iletişime geçtik. Bakalım o şekilde halletmeye çalışacağım. Olmazsa sendeyiz.O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş