Jump to content
RoadRunner

Bayraktar Otomotiv Türkiye'de Servis Hizmetlerinden Çekildi

Tavsiye Edilen Mesajlar

RoadRunner    7
RoadRunner

Bayraktar Otomotiv distribütörlüğünü yapmış olduğu markalara verdiği servis hizmetlerinden çekildi. Tüm servis istasyonlarını Arkas Otomotive satarak devretti.

Ülkedeki ekonomik kriz ve otomotiv sektöründeki ciddi daralma neticesinde Citroen, Subaru, İnfinity gibi firmaların Türkiye disitibütörlüğünü yapan ve yetkili teknik hizmeti veren Bayraktar Otomotiv, birçok bayisini ve tüm yetkili servislerini Arkas Otomotiv firmasına satış yoluyla devretti.

Bu satış yoluyla devir işleminden bir fatura problemi nedeniyle izmir bayraktar subaru servisine ulaşmaya çalışmam neticesinde haberdar oldum. sorun için iletişime geçtiğim servis yetkilileri izmir bayraktar servisinin arkas otomotiv firmasına devredildiğini ve genel merkezi aramam gerektiğini söylediler. genel merkezi aradığımda da bu bilgiyi teyit etmiş oldum. Aldığım bilgiye göre Bayraktar Otomotiv distribütörlük faaliyetlerine devam edecek fakat servis hizmeti vermeyecek.

Servis hizmetleri ve yedek parça tedariği bundan nasıl etkilenir zaman gösterecek. Tüm bu gelişmelerin Subaru markasının imajına zarar vereceği kesin. Umarım subaru markası türkiye'de rover ve proton gibi markalarla aynı kaderi paylaşmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ayancıklı    4
ayancıklı

Bu işin sonu Subaru markasının Türkiye'den çekilmesine kadar gider. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
leondede    13
leondede

Bugün İzmir yetkili servisindeydim. Atölyedeki eski kadronun pek çoğu Arkas bünyesinde çalışmaya başladılar. 

2 hafta önce de araç satınalması için Bayraktar İstinye Merkez şubedeydim. İzmir yetkili servisin Arkas'a devrini sohbet esnasında konuştuk ancak tüm yetkili servislerin Arkas'a devredileceği / satılacağı vsr hiç bahsedilmemişti. Şaşırtıcı bir haber oldu bu.... 

Ülkemizde Subaru markasının Rover yada Proton'unkine  benzer bir sonu yaşayacağını hiç sanmam, düşünmek bile istemem. Kıyaslanacak markalar bile değiller.. 

Ne Fuji Heavy Ind. ne de Bayraktar yada Arkas Grup ülkemizde Subaru"yu baksın başının çaresine diye boşlamayacaktır

umarım züğürt tesellisi olmaz benimkisi, daha 2 hafta önce Subarumu satıp yerine başka bir Subaruyu henüz almışken bu haber keyif kaçırttı açıkcası ;(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    19
Osmançlşkn

Belki de hayırlı olacaktır ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan
11 saat önce, Osmançlşkn :

Belki de hayırlı olacaktır ???

+1

Katılıyorum belki de gerçekten daha iyi olacak.

Çünkü şu haliyle bir arpa boyu yol almıyordu Subaru ülkemizde.

Aynı durumu bizde Mazda'da yaşıyoruz.  Son 3-4 yıl içinde o kadar çok Bayi ve servis kapandı ki. Yerlerine de bayi / servis açılmadı.

Örneğin yakın zamanda Eskişehir kapandı, yerine açılmadı.

İzmir bayi-servisde kapatma kararı almışlar..

Dediğiniz gibi belki taze kan iyi gelecektir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay

Ankara'da ATA yürütüyor Subaruyu bakalım hayırlısı olsun 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    38
Tourist

Toyota çatısı altına girse iyi olurdu..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş