Jump to content
ssever

Subaru Forester Özel Usta - Servis Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

ssever    6
ssever

Değerli forum üyeleri ,

Çoğu üyemiz kendi çaba ve katkılarıyla çözüm oluşturmaya çalışıyorlar problemlere. Tabii bu konunun ideali aslında önerilebilecek bir usta ve servis listesi oluşturmak sanırım. Bu nedenle uzun süredir çalıştığınız ve memnun olduğunuz özellikle LPG dostu olan ( çünkü çoğu yetkili servis lpgli subarulara üvey evlat gözüyle bakıyor ) usta ve servisleri belirtmenizi rica ederim. Benim olumlu olarak forumlarda ve internette karşılaştıklarım : 

- İstanbul Avrupa Yakası : Ömür Usta

- İstanbul Anadolu Yakası : Subaru Servis Bostancı ( Yıldıray Yıldırım Usta ) 

Saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    16
Osmançlşkn
yanıtlandı (düzenlendi)

Merhaba , Anadolu yakasında , Cadde Subaru dan sonra , se-ta Subaru (Sultanbeyli) ilaç gibi geldi.. İlgili , bilgili arkadaşlar. 

Osmançlşkn tarafından düzenlendi
Eksik yazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sinan.kigilcim    1
sinan.kigilcim

Arkadaşlar ben daha aracımı almadim ama almak üzereyim Avrupa yakası için ömür usta dışında tavsiye varmı birde LPG için ben tüm araclarima Ömer usta da LPG takdirmistim sorunsuz kullandım ama Subaru farklı bununla ilgili tavsiye öneri ve bilgi alabilirmiyim bu afr seninle ayar gerçekten önemli mi teşekkürler bu arada 2011 forester almayı planliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    6
ssever

Merhaba

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Ben 2009 model forester aracıma Maltepe Emre Mühendislik Vahap Usta tarafından Atiker montajı yaptırmıştım çok memnunum. Maalesef Avrupa yakasında lpg montajı için iyi bir usta bilmiyorum. 

Görüşmek üzere

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Borris    7
Borris

Subaru Boss Türker Usta Maslak sanayi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sinan.kigilcim    1
sinan.kigilcim

Çok teşekkür ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    16
Osmançlşkn

Selahattin usta vardı Avrupa yakasında, bana tavsiye edilen oydu ama Anadolu yakasında olduğum için gidemedim. İşini bilen birisi telefonda birkaç soru sordum sağolsun uzun uzun anlattı. 0533 254 39 40 buradan ulaşabilirsiniz. Yeri Florya tarafında galiba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    6
ssever

Se-Ta Subaru ( Sultanbeyli ) Namık Ustamda ilk bakım deneyimimi paylaşmak istedim. Öncelikle referans veren Osman Bey ve Namık Ustamdan Allah Razı Olsun. Bizim aracın sürekli bir direksiyon ve rod ayarı problemi vardı sürekli direksiyon bir tarafa çekiyordu bakımlara girip çıkıyor ama değişen bir durum olmuyordu hatta rod ayarı tutmadığı için rodları da değiştirdiler masraf üzerine masraf.. Cuma sabahı teslim ettiğimde akşam aradım Namık usta : ' Valla biz sol on lastiğinizle uğraştık tüm gün neredeyse herhalde önden kaza yaptınız sol ön lastik 3 cm ! gerideydi ' dedi. Bizim bildiğimiz bir kazamız yok ama ön takımları yapan sözde usta arkadaşlar ayarlayamamışlar diye düşünüyorum. Ama burada az buz değil 3 cm lik bir farktan bahsediyorum... Rod ayarı yapıp duruyorlar tutmuyor birisinin de aklına gelmemiş. Ön düzenek şasi çekme işlemi uygulamış usta. Cumartesi günü bakımını yaptı bujiler değişti ve boğaz kelebeği temizlendi. Bana söylediği en son bu şekilde gidene kadar kullanmam sübaplarda biraz sıkışman var dedi ve eğer LPG dolayısı ile rolantide stop etmeler başlarsa sübapları çelikleriyle değiştireceğiz oldu. Burada gördüklerimden çok daha uygun bir fiyat verdi. Arabamız şu anda harika durumda çok şükür direksiyon ve rod ayarı mükemmel. Motorun performansı inanılmaz artmış ve rölantide titremeler gitmiş sadece tabii daha önce o kadar gaz almıyordu ani fazla gaz verdiğimizde hafif lpg kokusu oluyor. Bir de motor tertemiz olmuş sağolsun ekte fotoğrafını da gönderiyorum emeğini işini sanat olarak gören ve yapan ustalarımızdan kendisi.  

Subaru motor.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osmançlşkn    16
Osmançlşkn

İşinizin hallolmasına sevindim :)

3 cm işi cidden garip geldi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    6
ssever

Çok teşekkürler sormayın herhalde subaru olmasa aracımız kesin kaza sebebi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş