Jump to content
oguzhan00

2011 Forester 2.0 TD vs 2008 Forester 2.0 ZL/X Limited vs 2007 Rav4 2.0

Tavsiye Edilen Mesajlar

oguzhan00    0
oguzhan00

Arkadaşlar Ankara civarında hem hafif arazi hemde günlük kullanım için araç bakıyorum. Bütcem 75bin civarı. İnanılmaz bir arazi aracı olmasına gerek yok. Ankara kışında yol tutsun, yokuşlarda bayılmasın vaktimi sanayide harcamasın istiyorum. Arazi olarak yerde 20-25 cm kar varken köy yoluna girsin, yazın yayla yollarında hafif arazide dağılmasın, yağmurda çamurda tali yolda yada patikada padinaja düşmesin yeter kafasındayım. Düşük arazi vitesi vs çok aramıyorum. 4*4 ü sağlam olsa iyi bir lastikle benim gideceğim yerlere yeter sanırım.

Aslında 2008-11 Forester veya 2008 civarı Rav4'de düşünüyordum,  fakat rav4 arazi performansı olarak biraz düşündürücü

.
Malum sitede dolaşırken 3 tane forester ilanı arasında kaldım o yüzden buraya sormayı uygun gördüm.

2008 Subaru Forester 2.0 74.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 724689555

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-forester-dizel-4x4-servis-bakimli-yeni-bakimdan-cikti-680216780/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-sahibinden-bakimli-aractir-719860381/detay

kararsız kaldığım rav4 ilanınıda yorumlamak isteyen arkadaş olursa diye buraya bırakıyorum:

2007 Toyota RAV4 2.0 75.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 715767074

bu anlamda aklıma takılan sorular şunlar:

1- 2008-2011 Forester dizel motorututmadı mı? Sitede okuduğum turbo sorunları kullanıcı hataları gibi duruyor.
2- Forester benzinliye tüp taktırırken çok sorun yaşayan olmuş bu cidden kronik bir sorun mu yoksa ülkemizdeki ilgisiz lpg ustaları yüzünden mi oluyor?
3- Uzun süre lpg takılmış km'si 200bin civarı rav4 alınır mı ? Sorun yaşatır mı?

Şimdiden cevap veren kardeşlerime ve abilerime saygılar, herkese çok teşekkürler, iyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    36
Tourist

rav4 için konuşayım

3- Uzun süre lpg takılmış km'si 200bin civarı rav4 alınır mı ? Sorun yaşatır mı? --> hasbel kader 20000 de bir yağı değişmişse bile yaşatmaz...

2002 rav4 260000 de sattım

2007 rav4 220000 de sattım

2011 rav4 115000 de halen kullanıyorum, hepsi lpgli idi..

sadece periyodik bakım masrafı çıktı.. başka bir sorunu olmadı..

ama çok yığılır, atak değildir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzhan00    0
oguzhan00
7 dakika önce, Tourist :

rav4 için konuşayım

3- Uzun süre lpg takılmış km'si 200bin civarı rav4 alınır mı ? Sorun yaşatır mı? --> hasbel kader 20000 de bir yağı değişmişse bile yaşatmaz...

2002 rav4 260000 de sattım

2007 rav4 220000 de sattım

2011 rav4 115000 de halen kullanıyorum, hepsi lpgli idi..

sadece periyodik bakım masrafı çıktı.. başka bir sorunu olmadı..

ama çok yığılır, atak değildir...

Bİlgilendirme için teşekkürler, biraz atak olması şehir içinde benim için önemli ama sorun çıkarmaması en önemli husus. Çalışma saatlerim biraz uzun ve bu sebepten sanayide harcaycak zamanım çok az.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Borris    7
Borris

Selamlar, 

Siz en iyisi dort ceker dizel bir duster alin fazla kafanizi yormayin bu islere. İyi aksamlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzhan00    0
oguzhan00
yanıtlandı (düzenlendi)
Bir saat önce, Borris :

Selamlar, 

Siz en iyisi dort ceker dizel bir duster alin fazla kafanizi yormayin bu islere. İyi aksamlar

duster çok fakat ben ilgilenmiyorum, işim olmaz.

oguzhan00 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    7
bcakir
yanıtlandı (düzenlendi)

.

bcakir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.132
Erçay
26.08.2019 at 15:54, oguzhan00 :

1- 2008-2011 Forester dizel motorututmadı mı? Sitede okuduğum turbo sorunları kullanıcı hataları gibi duruyor.
2- Forester benzinliye tüp taktırırken çok sorun yaşayan olmuş bu cidden kronik bir sorun mu yoksa ülkemizdeki ilgisiz lpg ustaları yüzünden mi oluyor?
3- Uzun süre lpg takılmış km'si 200bin civarı rav4 alınır mı ? Sorun yaşatır mı?

Şimdiden cevap veren kardeşlerime ve abilerime saygılar, herkese çok teşekkürler, iyi forumlar.

1-2011 yılına kdr olan dizel subaruların krank kesme olayı yüzünden tutulmuyor. canlı bobmbalar :)daha üst kasanın dizeli olursa anca bu kasada dizele bulaşmayın

2-Bu tamamen yanlış montaj, yanlış kalibrasyon vs ile alakalıdır. Düzgün montaj ve ayarla uzun süre sorunsuz binilir tabi eninde sonunda subablar mecburen değişecek. 40 bin lira tasarruf yaptığı yerde 6  bin masrafı aramaz insan 

3-Çıkaracağı tek sorun yine subablar olur başka bir sorun çıkaracağını sanmam.

Attığınız ilanlardaki en mantıklı olan araç ise;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-sahibinden-bakimli-aractir-719860381/detay

Yeşil ZL Forester çok fiyat istemiş, diğerini de dizel olduğu için eledim :D Rav4 ilanda değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzhan00    0
oguzhan00
1 saat önce, Erçay :

1-2011 yılına kdr olan dizel subaruların krank kesme olayı yüzünden tutulmuyor. canlı bobmbalar :)daha üst kasanın dizeli olursa anca bu kasada dizele bulaşmayın

2-Bu tamamen yanlış montaj, yanlış kalibrasyon vs ile alakalıdır. Düzgün montaj ve ayarla uzun süre sorunsuz binilir tabi eninde sonunda subablar mecburen değişecek. 40 bin lira tasarruf yaptığı yerde 6  bin masrafı aramaz insan 

3-Çıkaracağı tek sorun yine subablar olur başka bir sorun çıkaracağını sanmam.

Attığınız ilanlardaki en mantıklı olan araç ise;

Yeşil ZL Forester çok fiyat istemiş, diğerini de dizel olduğu için eledim :D Rav4 ilanda değil

selamlar cevabınız için teşekkürler. Evet o yeşil olan ilan bana da yüksek geldi :)

Bir kaç haftadır detaylı bir şekilde forester bakıyorum, başka bir ilanda karar kıldım. 2006 model 132 bin km.

Aracı Ankara Arican Subaru'da ekspertize sokacağım, artık hayırlısı umarım bir sorunu vs çıkmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş