Jump to content
metin.dogan

Subaru XV ve Çekme Karavan, Çeki Demiri vs. Konuları

Tavsiye Edilen Mesajlar

metin.dogan    4
metin.dogan

Merhabalar,

Subaru'mun arkasına bir çeki demiri ve ardından çekme karavan takmak istiyorum. Forumlarda görebildiğim ve Subaru'nun teknik açıklamalarından görebildiğim kadarıyla limitlerim aşağıdaki gibi. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olanlar varsa paylşamasını rica ediyorum.

Teşekkürler.

Frensiz, Frenli %8 ve Frenli %12 için ayrı ayrı değerler verilmiş.

Römork çekme kapasitesi 650 kg/1400 kg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
metin.dogan    4
metin.dogan
8/1/2019 at 11:21, bougoss :

http://www.crawler.com.tr/urun/crawler-izz-428-off-road-karavan_1 böyle bir seçenek var değerlendirilebilir.

muhtemelen biliyorsunuzdur ama çeki demiri tadilata girdiğinden proje + ruhsat işleme işlemleri gerekiyor. hatırlatma amaçlı..

7/31/2019 at 23:43, Chemaster :

Towcar sitesine bakabilirsiniz

Bilgiler için teşekkürler.

Aslında sorum daha çok bu işlere bulaşmış kimse var mı? Deneyimleri nelerdir vb. şeklindeydi? XV'lerimizin 150/3600 NM/rpm tork değeri keyif, sorunsuzluk  ve yakıt sarfiyatı anlamında çekme karavan deneyimini ne kadar mümkün kılıyor? Yoksa bir çok yerde okuduğum gibi Forester'daki 350/1600-2400 Nm/rpm değerlerini veya başka marka/modeldeki buna yakın değerleri mi kovalamak gerekecek?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozan doğan    22
Ozan doğan

Xv İle çekme karavan arayışına girmiştim bir ara. Adria karavanlar çok hoşuma gidiyor bir kaç görüşmemde 5 mtr uzunluğunda 1500 kg üzeri karavanlar xv İle verimsiz olacağını anladım yokuş performansı yakıt ve simetriğini zorlayacaktır . Benim düşüncem 1300 kg yeterli araçlarımıza uygun . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
metin.dogan    4
metin.dogan
8/8/2019 at 14:51, Ozan doğan :

Xv İle çekme karavan arayışına girmiştim bir ara. Adria karavanlar çok hoşuma gidiyor bir kaç görüşmemde 5 mtr uzunluğunda 1500 kg üzeri karavanlar xv İle verimsiz olacağını anladım yokuş performansı yakıt ve simetriğini zorlayacaktır . Benim düşüncem 1300 kg yeterli araçlarımıza uygun . 

Teşekkürler.

www.towcar.info sitesinden de baktığım zaman Adria'nın Aviva 360 DD ve Aviva 360 DK modelleri için iyi eşleşme ve uygunluk sonucunu veriyor. Sanırım bu yolda ilerleyeceğim :)

Öncelikle tabiki aynı modellerin ve/veya önceki yıllardaki versiyonlarının 2.elleri için de bakacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş