Jump to content
bcakir

2011 Forester Premium Lpg Montajı yaptırıyorum?

Tavsiye Edilen Mesajlar

bcakir    7
bcakir

Arkadaşlar yeni aldığım aracım 2011 premium makyajlı forester, 104 binde, ilk kez lpg taktırıyorum. Emre Mühendislikte Atiker Grand takılacak. Ustalar gayet tecribelidir tabii ki ama dikkat etmem ya da iletmem gereken bir durum var mı? Aracın başında duramayacağım, burada bir arkadaş emre mühendislikte manifold sökülerek yapılacak denmesine rağmen sökülmeden yapıldığını söylemişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.132
Erçay

Başında durmayacaksanız ustaya güvenmek durumundasınız, sizin söyleyeceğinize göre montaj yapmazlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    7
bcakir
5 saat önce, Erçay :

Başında durmayacaksanız ustaya güvenmek durumundasınız, sizin söyleyeceğinize göre montaj yapmazlar. 

Ustalar gayet samimi duruyordu güvendim bıraktım hocam 54 litre tank istedim bu akşam alacağım bir aksilik olmazsa. Yaşadıkları kötü tecrübeden dolayı artık montaj aşamasında fotoğraf çektiklerini ilettiler. Umarım sorunsuz teslim alırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.132
Erçay

Ben genel yorum yaptım, Emre mühendislik İstanbulda yaşayan forum üyelerimizin birçoğunun  gittiği ve memnun kaldığı bir yer, onların referansını göz önünde bulundurursak sorun yaşayacağınızı sanmıyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    7
bcakir
yanıtlandı (düzenlendi)

Arkadaşlar Emre mühendislikte  atiker grand LPG taktırdım. Taktırır taktırmaz 1100 km memlekete uzun yola çıktım. 

Montajdan pek anlamam ama motor içi genel anlamda derli toplu görünüyor. yakıt tankını Benin isteğimle bir büyük boy 54 litre taktılar sağolsunlar kırmadılar. Obd 2 beyin bağlantısında geç çalışma yaptı bağlantıyı kestiler. Bana ne gibi olumsuz dönüşü olur bilemiyorum. 

1100 km uzun yol yaptım A/T lastiklerle 2 yetişkin 1 çocuk. Bagaj ve yatırılmış koltuk üstü çakılı dolu Full klima açık 38+38+40 litre 3 depo LPG ile geldim. Her depoyu Shell den aldım petroller arası toplam 25 km yi benzinde geldim yani 116 litre LPG ile 1075 km yol yapmış oldum.

116 litre istanbul fiyatı 3.09 liradan 360 lira LPG ile km’de 32-33 krş yakmış oldum. 1100 km yok bilgisayarı verisi 9.4 litre gösterdi. Yani benzinde gelsem yaklaşık 723 liralık yakıt ile km’de 65krş yakacaktım. kullanım pratiğinde %50 verim mükemmel geldi bana 

bcakir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.132
Erçay

Montaj sonrası uzun yol pek tavsiye edilen bir durum değil neyse ki sorunsuz birşekilde tamamlanmış. Hayırlı uğurlu olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    4
ssever

Ben de şansıma Emre Mühendisliğe yaptırmıştım montajı ve çok memnun bir şekilde bu zamana kadar geldim. Şu anda sanırım sübap ayarı yapılması gerekiyor diye düşünüyorum. Düzenli lpg filtrenizi değiştirin yoksa uzun vadede rolantide titreme yaşayabilirsiniz. Daha önce yaptıranlar duydum ama ben Emre mühendisliğin güzel montajı ve ayarlaması sonrası 100 bin km lpg ile yaptım ve ciddi bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Her zaman da tavsiye ederim ve kesinlikle en iyi LPG Shell diyorum. Tecrübeyle sabittir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    7
bcakir
20.08.2019 at 21:53, ssever :

Ben de şansıma Emre Mühendisliğe yaptırmıştım montajı ve çok memnun bir şekilde bu zamana kadar geldim. Şu anda sanırım sübap ayarı yapılması gerekiyor diye düşünüyorum. Düzenli lpg filtrenizi değiştirin yoksa uzun vadede rolantide titreme yaşayabilirsiniz. Daha önce yaptıranlar duydum ama ben Emre mühendisliğin güzel montajı ve ayarlaması sonrası 100 bin km lpg ile yaptım ve ciddi bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Her zaman da tavsiye ederim ve kesinlikle en iyi LPG Shell diyorum. Tecrübeyle sabittir.

Teşekkürler hocam. Subaplara dokunmadan 100 bin km muazzam. Sizin lpg kiti hangisi? Ustaaların tavsiyesi ile atiker grand taktırdım. şimdilik memnunum. 10 bin km'de bir lpg filtresini değişiririm çok pahalı bir parça değil zaten. 2500 km memlekete git gel yaz gezmesi derken 1,5 ayda neredeyse 5 bin km yaptım şimdilik yakıt ve performans olarak gayet güzel. Shell gaz gerçekten güzel. Shell dışında bir kez po aldım hiç memnun kalmadım bir kez de aytemiz aldım o da güzeldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssever    4
ssever

Hocam pardon geciken cevap için Atiker kit vardı Vahap Usta montajını çok iyi yapmış gerçekten. Forumda dolaşırken ileride subap ayarı yapılması gerektiğini gördüm şu anda çok bulgusu olmasa da rölantide titreme yapıyor sanki. Erçay Bey sağolsun önerisiyle bujileri değiştireceğim sanıyorum lpgde bujiler daha çabuk deforme oluyorlar. Bir de ben özellikle özel servis önerisi için bir başlık açacağım forum ana kategoride. İstanbul'da yetkili servisler lpgye öcü gözüyle bakıp en ufak sorunda 10-15 bin ytl lik masrafla başlıyorlar. Bu nedenle lpg dostu özel servis ricası almak için başlık açıyorum sizin de katkılarınızı beklerim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş