Jump to content
Süleyman Bozdağ

P0171 Arıza Kodu ve Motor Arıza Lambası Yanması

Tavsiye Edilen Mesajlar

Süleyman Bozdağ    3
Süleyman Bozdağ

Merhaba,

Klasik ve çok işlenen bir konu belki ama çaresiz kaldığım için tavsiyelerinize ihtiyacim oldu. İşe yaramış ve sonuç alınan fikirleriniz olursa minnettar olurum. impreza 1,5 awd aracıma lpg ayarı yaptirdiktan sonra ilk lpg yakıt almamla birlikte motor arıza lambası ve cruise lambası yandı. İki defa farklı ustalarla ve servislerle ışıkları sildirdim ve afr dahil ayarlarını yaptırdım. Buna karsın yine ve yine lambalar yandı. Oksijen (Lambda) sensörü değistirmek -ki pahalı bir çozüm sanirım- çözüm müdür? Başka pratik veya hesaplı :) çözüm önerileriniz var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.142
Erçay

sensör için hesapli bir yol var forumda konusu mevcut. Sizin karışım fakir diye okuyor sistem. Ayarı yaptırdıktan sonra yandı demişsiniz, sorun ayarda mı yoksa sensörde mi bilemedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz

benim eski legacy de olmuştu ama hata kodu sanırım p0032 idi, uzun araştırmalardan sonra orjinal lambda sensörü almaya gerek olamdığına kanaat getirip aliexpressten 15 usd ye aldığım sensörle sorunu çözmüştüm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Süleyman Bozdağ    3
Süleyman Bozdağ

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Şu an Sivas'ta Özgür Hocam ile birlikte Mustafa Yildizdağ ustamın yanindayız. Aracı muayeneye aldık. Bakacacagız artık:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
maxiimuss    0
maxiimuss
yanıtlandı (düzenlendi)

aynı sorunu yaşıyorum ve henüz çözüm bulamadım konuyu takpiteyim....

su arıtma

maxiimuss tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Süleyman Bozdağ    3
Süleyman Bozdağ

Uzun ve muhtelif denemelerden sonra Ön oksijen Sensörü arızası olduğuna kanaat getirdik ve yeni bir sensör siparişi vermek durumunda kaldım. İnşallah sorun hallolur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Süleyman Bozdağ    3
Süleyman Bozdağ

Oksijen Sensörü taktırıp LPG ayarı yaptırınca motor arıza lambası ve sensör lambası söndü. Sorun biraz masrafla halloldu yani:) İnşallah böyle devam eder.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    47
foresterist

02 sensörü yenisinin takılması ne kadara maloldu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Süleyman Bozdağ    3
Süleyman Bozdağ

1150 TL işçilik dahil masrafı oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş