Jump to content
Wagon

Alınık Subaru İmpreza 1.5R / 2.0R Sport Wagon

Tavsiye Edilen Mesajlar

Wagon    5
Wagon

Merhabalar,

İlk aracım olarak Subaru almaya karar verdim kısmetse.

Araştırmalarım sonucu 2.0R öncelikli olarak 1.5R da olabilir.

Manuel vites, LPG takılmamış, bakımları bilinen Subaru servislerinde yapılmış, kayıt edilmiş, Boya ve döşemeleri çok kötü durumda olmayan baştan sona sahipleri belli olan bir araç arıyorum.

Her ne kadar satmak için almasamda Subarunun 2. elinin yavaş olması ve zor durumda kalıp satma ihtimaline karşı tramersiz, kazasız, değişensiz bir araç arıyorum. Ufak tefek sürtme boyaları çok önemli değil.

Senede en fazla 6-7 bin km civarı yapıcağımı düşünüyorum, Uzun süre kullanmak istediğim için 110-120 bin km üstü araç olmaması da iyi olur.

Buarada aradığım kriterlere en yakın 1.5R olan modeli izmirde buldum trameri var, arayıp sormadım detaylı ama bilgi sahibi varsa bu aracıda yorumlayabilir mi?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-subaru-impreza-1.5-awd-4x4-94.000-kmde-2007-model-699622346/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.111
Erçay

Otomatik veya manuel tercihiniz var mı?

İlandaki aracın 100 bin bakımının maliyetini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Ağır bakımdır çünkü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Nusret    24
Nusret
yanıtlandı (düzenlendi)

Benim aracı verelim hocam size :) 2006  133bin km 2.0 R SW Manuel + Tork Kolu

Nusret tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Wagon    5
Wagon
9 saat önce, Erçay :

Otomatik veya manuel tercihiniz var mı?

İlandaki aracın 100 bin bakımının maliyetini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Ağır bakımdır çünkü

Hocam manuel tercihim, uzun senelerdir aile aracı otomatik. Araba kullanıyo gibi hissetmiyorum kendimi.

100 bin bakımını ilana ilk baktığım da düşündüm, 3500 TL tutuyo jaspada ve bu bakım ve far kırık olmasını pazarlığa dahil edip 32 - 33 fiyat vermeyi düşünüyodum malum sitede baktigim kadarıyla fiyatlar bu şekilde gibiydi, sizce düşündüğüm fiyatlar yüksek midir?

8 saat önce, Nusret :

Benim aracı verelim hocam size :) 2006  133bin km 2.0 R SW Manuel + Tork kolu

Hocam tam aradığım kriterlerde diyebilirim. İlanı var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.111
Erçay

Yok hocam, makul seviyeler buralar, bir arkadaşımda var wagon otomatik, rütuş boyası bile yok ve bakımları tam, ben bildim bileli araç onda, umutsuzdum da yine sorayım dedim sizin için ve aldığım cevap satıp ne alacam oldu :D 55 binden aşağı satmam diyor :D Yani anlayacağınız satmaya hiç niyeti yok 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Wagon    5
Wagon
7 dakika önce, Erçay :

Yok hocam, makul seviyeler buralar, bir arkadaşımda var wagon otomatik, rütuş boyası bile yok ve bakımları tam, ben bildim bileli araç onda, umutsuzdum da yine sorayım dedim sizin için ve aldığım cevap satıp ne alacam oldu :D 55 binden aşağı satmam diyor :D Yani anlayacağınız satmaya hiç niyeti yok 

Sağolun sormuşsunuz yine de :) Bende arkadaşınız gibi arabasına bağımlı kişilerdenim, olabildigince temiz ve sorunsuz arıyorum ki satana kadar değilde evladiyelik bir araç olsun hocam. Bende satmayı düşünmem istediğimi bulabilirsem. İlerde piyasada öne çıkan araçların çoğu elektrikli olunca motor sesine çok hasret kalıcaz zaten. Durumumuz olsa da keşke nadide araçların hepsinden birer tane kenara koyabilsek. Sizin nissan maximada nadide araçlardandır. Bir kere kullanmak nasip oldu tarifsiz bir araç gerçekten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Nusret    24
Nusret
yanıtlandı (düzenlendi)
15 saat önce, Wagon :

Hocam tam aradığım kriterlerde diyebilirim. İlanı var mı?

İlana koymadım. Koymaya elim varmadı uzun zamandır. 

3 saat önce, Erçay :

........... ve aldığım cevap satıp ne alacam oldu.....

Bu sebepten ötürü satamıyordum. Hiç bir aracı beğenemiyor insan. Sizin mesajınızı görünce bari iyi insanlara gitsin dedim.

Bu ara imar barışı ve evde 1 araç fazla olduğundan bunu satıp diğeriyle idare etmeye karar verdim. 

Evdeki 3. subaru. Diğerleri 2015 outback ve 1994 libero. Yani uzun yıllardır bilinçli şekilde subaru kullanıcısıyız.  Aracı 78 bin km'de iken ankaradan satın aldım. Ön camda bir sonraki argos bakımı 80bin kmde olacak yapıştırması duruyor. Aldığımda üzerinde prins lpg mevcuttu.  Ankara Kayra otogazda montajı yapılmış. Ankaradaki bakımları grup oto subaru yetkili servisi ve sonrasında argosta yapılmış. Faturalarını satan arkadaş verdi halen bende duruyor. Kitapçığı, yedek anahtarı, stepnesi, bakım ve ilk yardım çantalarıda duruyor. Ben biraz fazla aracın üzerine titrediğimden bakımlar için işimi denk getirip tüm bakımlarını istanbul jaspa'da yaptırdım. 100bin bakımıda yapıldı. Zaten jaspada tüm kayıtları mevcut. Son bakımını yeni yaptırdım. yapılalı 600 km oldu. Arka emniyet kemeri kolonlarında bazı yerlerde aracın orjinal naylonları halen duruyor.

Alırken Dynomoss'ta ekspertiz yaptırmıştım. Sağ arka kapı ve sol arka çamurluk boyalı. Kaput değişen olarak sahibi söylemişti. Kaputun üzerine bariyer kolu indiği için değişti demişlerdi. Ozaman sağolsun @Erçay beye mesaj atıp nasıl anlayabileceğimi sormuştum. Oda sağolsun alttaki diğer parçalara bak dediği gibiyse herşey sağlamdır demişti. Baktım ve alırken satıcıya inandım.  Onların söylemediği birde bagaj kapağı değişik çıktı.  Yani özetle 2 parça boya 2 parça değişen var. Hasar kaydını tam hatırlamıyorum ama 800 lira gibi tek kayıt çıkıyordu. Emin değilim.  Dynomoss dosyasıda duruyor.

Bagaj havuzu ve havuz paspaslar var.  Lpgde çok az kullansamda kullanırken her türlü efsane ve söylentiyi bile ciddiye alıp hiç 3000 devri geçmedim. 1 depo gaz ile gittiysem en az yarım depo benzin kullandım. 2 kez bulgaristan romanya sınırına, 1 kez antalya, 1 kez samsuna gittim. Uzun yolda tamamen benzinde kullandım.

2.0 Otomatik ve 1.5'lere göre 0-100 değerinin çok daha iyi olması, hem nispeten uygun yakıt tüketimi, hem performanslı, hem atmosferik, hem günlük kullanıma uygun oluşu aradığım herşeyi araçta topluyor. 

Nusret tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.111
Erçay

İnşallah bu platform böyle hayırlı bir işe vesile olur, hadi bakalım :D Maxima gerçekten fiyatının çok ötesinde bir araç, 20-25 aralığında araç bakanlara tavsiye ederim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Wagon    5
Wagon
yanıtlandı (düzenlendi)
10 saat önce, Nusret :

İlana koymadım. Koymaya elim varmadı uzun zamandır. 

Bu sebepten ötürü satamıyordum. Hiç bir aracı beğenemiyor insan. Sizin mesajınızı görünce bari iyi insanlara gitsin dedim.

Bu ara imar barışı ve evde 1 araç fazla olduğundan bunu satıp diğeriyle idare etmeye karar verdim. 

Evdeki 3. subaru. Diğerleri 2015 outback ve 1994 libero. Yani uzun yıllardır bilinçli şekilde subaru kullanıcısıyız.  Aracı 78 bin km'de iken ankaradan satın aldım. Ön camda bir sonraki argos bakımı 80bin kmde olacak yapıştırması duruyor. Aldığımda üzerinde prins lpg mevcuttu.  Ankara Kayra otogazda montajı yapılmış. Ankaradaki bakımları grup oto subaru yetkili servisi ve sonrasında argosta yapılmış. Faturalarını satan arkadaş verdi halen bende duruyor. Kitapçığı, yedek anahtarı, stepnesi, bakım ve ilk yardım çantalarıda duruyor. Ben biraz fazla aracın üzerine titrediğimden bakımlar için işimi denk getirip tüm bakımlarını istanbul jaspa'da yaptırdım. 100bin bakımıda yapıldı. Zaten jaspada tüm kayıtları mevcut. Son bakımını yeni yaptırdım. yapılalı 600 km oldu. Arka emniyet kemeri kolonlarında bazı yerlerde aracın orjinal naylonları halen duruyor.

Alırken Dynomoss'ta ekspertiz yaptırmıştım. Sağ arka kapı ve sol arka çamurluk boyalı. Kaput değişen olarak sahibi söylemişti. Kaputun üzerine bariyer kolu indiği için değişti demişlerdi. Ozaman sağolsun @Erçay beye mesaj atıp nasıl anlayabileceğimi sormuştum. Oda sağolsun alttaki diğer parçalara bak dediği gibiyse herşey sağlamdır demişti. Baktım ve alırken satıcıya inandım.  Onların söylemediği birde bagaj kapağı değişik çıktı.  Yani özetle 2 parça boya 2 parça değişen var. Hasar kaydını tam hatırlamıyorum ama 800 lira gibi tek kayıt çıkıyordu. Emin değilim.  Dynomoss dosyasıda duruyor.

Bagaj havuzu ve havuz paspaslar var.  Lpgde çok az kullansamda kullanırken her türlü efsane ve söylentiyi bile ciddiye alıp hiç 3000 devri geçmedim. 1 depo gaz ile gittiysem en az yarım depo benzin kullandım. 2 kez bulgaristan romanya sınırına, 1 kez antalya, 1 kez samsuna gittim. Uzun yolda tamamen benzinde kullandım.

2.0 Otomatik ve 1.5'lere göre 0-100 değerinin çok daha iyi olması, hem nispeten uygun yakıt tüketimi, hem performanslı, hem atmosferik, hem günlük kullanıma uygun oluşu aradığım herşeyi araçta topluyor. 

En kısa zamanda iletişim kurucam hocam, değerini bilen iyi bakmış birisinden almak isterim. Aceleniz var mı bilmiyorum ama bayram sonrası bu işle uğraşmak istediğimden bir kaç aylık süreç daha var. Anlaşma durumunda imkanları zorlamaya çalışırım.

9 saat önce, Erçay :

İnşallah bu platform böyle hayırlı bir işe vesile olur, hadi bakalım :D Maxima gerçekten fiyatının çok ötesinde bir araç, 20-25 aralığında araç bakanlara tavsiye ederim 

Hayırlısı hocam bakalım

Wagon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş