Jump to content
Cembey

2018 XV Fren yapısı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cembey    2
Cembey

Merhabalar. 2018 model sıfır olarak 1 ay önce aldığım XV aracımda aldığım günden beri frene belli bir şiddetin üzerinde (ki çok sert / ani olmayan bi şiddet bu) basınca “tak” diye bir ses geliyor. Yerel ustalara baktığımda olumsuz bir şey göremediler. Yaşadığım yerde servis olmadığı için telefonla arayıp sorduğumda, birkaç kullanıcıdan da benzer şikayet geldiğini ama bunun çift kademeli fren yapısı nedeniyle fren merkezinden, frene basış şiddetine göre gelebileceğini, olumsuz hiçbir sorunun olmadığını belirttiler.  Dedikleri gibi, sakin frenlemede/yavaşlamada bu ses gelmiyor. Benzer bir durumla karşılaşan, bilgisi olan, sorun yapıp yapmamam gerektiği konusunda bilgi sahibi olan var mı?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
eeeburkay    19
eeeburkay

Bende 2016 sı var ve öyle bi durum yok. Ama 2018 yeni kasada yapısal bir farklılık varmı bilemiyorum tabi. Genede bir servise denk gelmekte fayda var derim. Fren bu sonuçta. Önemli konu

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Cembey    2
Cembey

Florya Beka’ya gittim. Balataların diskin momentumu ile çıkardığı ses olduğu söylendi. Bir sorun teşkil etmezmiş, imalat şekli böyleymiş. Sağ olsun Ufuk usta halletti. Ses kesildi. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş×