Jump to content
halililkay

2005 Subaru Forester 2.0X Otomatik Vites Vuruntulu Geçiş

Tavsiye Edilen Mesajlar

halililkay    0
halililkay

Merhaba Arkadaşlar,

2-3 Gündür aracımda bir arıza meydana geldi.

Aracımı çalıştırıp hareket ettiğimde ilk anda hiçbir sorun yok, vites geçişleri normal oluyor hatta kickdown yapıyor vites düşürerek hızlanabiliyor. Fakat yavaşlayıp durmak zorunda kaldığımda vites normal olarak düşüyor, sonrasında hareket ettiğim de vites geçiş araları artıyor, 3000-3500 devir gibi vites atıyor ve vuruntulu olarak geçiş yapıyor araba resmen öne doğru fırlatarak vites geçiriyor. Birde araca gaz verdiğimde arada gaz kesiliyor yığılma yapıyor, sonrasında toparlıyor ve vuruntu yapmaya devam ediyor. Power ve motor ikaz ışıkları yanıyor. Duruyorum geri vitese takıyorum hafif hareket ediyorum, sonrasında D'ye alıyorum vites normale dönüyor, ta ki yavaşlayıp durana kadar, bundan sonrasında tekrar vuruntu başlıyor ve kickdown yapmıyor. Bugün Subaru özel servisine götürdüm yağ değişimi gerekiyor dediler. Yağ ve yağ filtresini değiştirttim ama yine aynı şekilde vuruntu yapıyor. Tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Selenoidlerde sıkıntı varmış gibi duruyor. Yine de şanzımana bağlı tüm soketlerin söküp voltajlarında sıkıntı, kablolarında kopukluk soyulma oynama var mı kontrol edin? Bir de şu gaz veriyorum araç yığılıyor dediğiniz hadise şanzımandan bağımsız bir durum mu? Yani şanzıman normal çalışırken de yapıyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş