Jump to content
eeeburkay

Klima Devreye Girme Anı

Tavsiye Edilen Mesajlar

eeeburkay    13
eeeburkay

Merhabalar,

2016 XV ile normal durumda seyir halinde iken klimayı açtığımda hafif bir değişiklik hissediyorum. Sonrasında geçiyor muhtemelen klima motorunun devreye girmesinden olabilir diye düşünüyorum. 

Birde klima açık iken arada belirsiz zamanlarda araçta çok hafif bir boşluk hissi oluşuyor. Bu durum sadece klima açık iken oluyor. Acaba normal midir?

Klima oldukça güçlü, hatta gördüğün en güçlü klima diyebilirim. 1.6 litre motor aynı anda klimayı beslerken mi oluşuyor bu küçük boşluk emin olamadım.

Bilenlerden yorum alabilirsem memnun olurum. Aracın garantisinin bitmesine son 1 hafta çünkü :-)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Boşluk olarak tabir ettiğiniz şey tam olarak nedir. Bir de seyir halindeyken aracın klimasını açmadan önce araca gaz vermeyin, gazdan ayağınızı çekin klimayı öyle açın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    111
bougoss
09.06.2019 at 00:08, Erçay :

Boşluk olarak tabir ettiğiniz şey tam olarak nedir. Bir de seyir halindeyken aracın klimasını açmadan önce araca gaz vermeyin, gazdan ayağınızı çekin klimayı öyle açın. 

Gaz vermeme olayı ne içindir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Yüksek devirlerde aniden klimanın açılması zamanla klima kapak ve bobinin çabuk aşınmasına neden olur. Gazdan ayağınızı çekip klima açtıktan sonra tekrar basmak bu parçaların ömrünü uzatacaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eeeburkay    13
eeeburkay
9.06.2019 at 00:08, Erçay :

Boşluk derken hani motor çalışırla çalışmaz arası bi his oluyor ya ondan bahsediyorum. Aslında değişik bir tabir kullanıyorum şu an ama ancak o şekilde açıklayabiliyorum :-)

10.06.2019 at 12:14, Erçay :

Yüksek devirlerde aniden klimanın açılması zamanla klima kapak ve bobinin çabuk aşınmasına neden olur. Gazdan ayağınızı çekip klima açtıktan sonra tekrar basmak bu parçaların ömrünü uzatacaktır. 

Tavsiyeyi dikkate alacağım teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay
48 dakika önce, eeeburkay :

Boşluk derken hani motor çalışırla çalışmaz arası bi his oluyor ya ondan bahsediyorum. Aslında değişik bir tabir kullanıyorum şu an ama ancak o şekilde açıklayabiliyorum :-)

10.06.2019 at 12:14, Erçay :

Sanki araca o an yakıt gönderilmiyormuş gibi mi :D anlayamadım. Ne olduğunu anlamasam da sadece klima açıkken yapıyorsa akü şarj dinamonuzun voltajınızı bir kontrol ettirin derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    111
bougoss
3 saat önce, eeeburkay :

Tavsiyeyi dikkate alacağım teşekkür ederim.

klima açıkken klima motoru zaman zaman devreye girdiğinde devir düşüyor/dalgalanıyor/motor bayılıyor gibi oluyor benim anladığım budur :D bende de var aynı mevzu neden olduğunu bilmemekle birlikte:/ 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eeeburkay    13
eeeburkay
12.06.2019 at 14:04, bougoss :

klima açıkken klima motoru zaman zaman devreye girdiğinde devir düşüyor/dalgalanıyor/motor bayılıyor gibi oluyor benim anladığım budur :D bende de var aynı mevzu neden olduğunu bilmemekle birlikte:/ 

Evet işte tam tabir bu anlatmaya çalıştığım. Anlatamamama derman olduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim :-)

12.06.2019 at 14:04, bougoss :

Bende sorun olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen klima motorunun devrinden kaynaklanan bir durum. Güçlü bi klima motoru var araçta sonuçta. Minimal dalgalanmalar tolere edilebilir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    54
Eren YKZ

Klima motoru direk kranktan güç aldığı için aracınızdaki anlık yığılma tarzı hissiyat normaldir.Araç 2.0 olsa hissedilmeyecek bir durum ama  bu güçteki motorlar ile Subaruda bu şekilde hissiyatlar normal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş