Jump to content
eeeburkay

Pedallarda Titreme

Tavsiye Edilen Mesajlar

eeeburkay    19
eeeburkay

Merhaba Arkadaşlar,

2016 XV aracı aldıktan sonra yolda giderken gaz ve özellikle fren pedalında hafif bir titreme hissediyorum. Önceleri çok dert etmedim ama bir süre sonra fren pedalından gacırtı gelmeye de başladı. Sonra garantisi olduğu için servise götürdüm aracı. Baktılar ve fren pedalı altındaki bi switch ten kaynaklı olduğunu, bunun değişmesinden sonra gacırtı ve titreşimin geçeceğini, fakat bu haldede sürüşe engel bir durum olmadığından bahsetti servis. 15 güne parça gelecek değişimi yapılacak. Bakalım ondan sonra durum nasıl olur göreceğiz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
eeeburkay    19
eeeburkay
8 dakika önce, Erçay :

Bende Subaru yok :) 

:-) paylaşacağımdan emin olabilirsiniz :-)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
eeeburkay    19
eeeburkay

Bugün pedaldan gelen titreme için tekrar servise gittim. Şikayeti ilettiğimde gaz pedalı altındaki swich in değişmesi gerektiğini, değişince hem sesin hem titreşimin gideceğini söylemişlerdi. Parça gelmiş ve ben gittim. 1.5 saat sonra aracı teslim aldım. Bahsedildiği gibi ses gitmişti lakin titreme azalmasına rağmen hala mevcuttu. Neyse yolda giderken bi anda aracın yokuş kalkış, esp ve abs lambaları yandı. Sağa çekip kapatıp tekrar çalıştırdım aracı ve düzeldi. Hemen servisi aradım ve beni geri çağırdılar. Meğersem p switch değişirken biraz gevşek sıkmışlar yenisini oda muhtemelen temassızlık yaptı ondan oldu. Şimdi oda gitti. Titremenin sebebi de disklerdenmiş. Hafif bir eğilme olduğundan kalibre diske tam basamadığı için vurma yaparmış ve oda titreme yaratırmış. Sürüşe engel bir durum olmasada zamanla artış gösterebilirmiş. Özellikle sıcak havalardaki soğuk suyun ani teması disk metalinin genleşmesine sebep olarak bu durumu oluşturabilirmiş. Yetkili servis fiyatını sordum ortalama olarak ön iki disk için 1800TL tutarında bir rakamdan bahsetti. İnternetten baktım ortalama olarak 600-700 TL bandında bu işi halletmenin mümkün olduğunu gördüm. Malzeme kalitesi farkı nedir bilmiyorum ama iki katı fiyat vermenin bi anlamı varmı bilmiyorum. Bu konuda böylece kapanmış oldu. İlgili arkadaşlara duyurulur. 

Uzun uzun anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olmuştur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Erçay    2.244
Erçay

Bilgilendirme için teşekkürler, diskleri tornalatabilirsiniz. Yeterli kalınlığı varsa torna durumu kurtarır. Maliyeti 50-100 arası olur. Burda 50 lira da orayı bilmiyorum diye 100’e kdr esnettim :) 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş×