Jump to content
HakanGümüş

2006 Forester 2.0 ZL bilgi

Tavsiye Edilen Mesajlar

HakanGümüş    0
HakanGümüş
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. 

Daha önce Kia Sorento araç kullanıyordum. Ancak yurtdışına çıkacağımdan ve birde hanım kullanamadığı için bunu satıp 5-6 ay önce çok istediğinden Mini Cooper aldık. Fakat yurtdışı işi iptal oldu ve şimdi daha büyük araç bakıyorum. 

2006 model 2.0 ZL Forester bir araç buldum. Bugün test sürüşü yaptım. Eksiklerini aşağıda yazıyorum. Fikirlerinize ve önerilerinize ihtiyacım var. Bu arada belirteyim benim mini ile takas yapacağımızdan başka araç bakmamaya çalışıyorum. 

Araç 183 bin km’de ve lpg’li  175 bin km’de sübapları değiştirilmiş. 165 bin km’ye kadar bursa yetkili servis bakımlı. 

Bugün aracı denerken motor soğuktu ve ani fren yaptığımda araç neredeyse stop edecek gibi olup tekrar toparladı deviri. Benzinde yaptı bunu, henüz lpgye geçmemişti. 

Arka amörtisörleri değiştirmişler, başka bir amörtisör takmışlar. Arka alçak kalınca da  get ile yükseltme yapmışlar. Amörtisörlerini nasıl bulurum, kolaymıdır?

Birde aracın cruise control hiç çalışmıyor. Elektrikçiye göstermiş arkadaş, herşeyi ok ama bunu bir cihaza bağlatarak kontrol ettirin demiş. Aracı pazartesi veya salı günü tüm eksikliklerini tamamlayıp tekrar görüşeceğiz. 

Bir diğer sorun aracın arka kısımda ortadaki (kolçak altında açılan bardaklık) aşağıda duran bardaklık çalışmıyor. Bunu tamir edemezsem çıkma bakacağım gibi. 

Benim gördüklerim bunlardı. Sizinde şuna bak bunu kontrol et diyeceğiniz birşeyler varsa ve paylaşırsanız sevinirim. 

Arabalara mekanik veya elektrik-elektronik olarak yabancı değilim. Yapabileceğim herşeyi yapıp genelde en son çare tamirci/servis vs giderim :) 

lütfen fikir ve önerilerinizi esirgemeyin benden :) 

HakanGümüş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    52
AhmetKadir

Malzemelerin ortalama maliyetleri bellirdir internette, cikmacilarda. Eksikleri hesabiniza gore denk getirirseniz alin bence. Subaruda onemli olan motor mekanik duzgun olsun. Forester icin parca sorunu yasamazsiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Orjinal amortisörler çok pahalı çıkma bulur musunuz bilmiyorum. Bardaklım genelde tamir ediliyor, durumunu görmek gerek. Motor arıza ışığı yanıyorsa cruise çalışmaz. Yanmıyor diyebilirsiniz ama belki yanamıyordur :) lambası sökülmüştür, yağ lambasından + verilmişştir vsvs bi cihaza bağlanmasında fayda var. Onun dışında kağıt üstünde iyi duruyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş