Jump to content
alplevent

Legacy ya da İmpreza 2.0 R

Tavsiye Edilen Mesajlar

alplevent    5
alplevent

Merhabalar,

Foruma üye olalı yaklaşık 2 ay oldu, o zaman tanışma kısmında bir Mazda 6 sahibi olduğumu yazmıştım. Mazda'mı biraz hızlı bir kararla sattım ve şimdi niyetim Subaru almak. Fakat Legacy mi İmpreza 2.0 R mı kararsızım. Bütçem 45-50 bin tl arası. Daha önce hiç Subaru kullanmadım bu yüzden nelere dikkat etmem gerekiyor bilmiyorum. Mazda'mı götürdüğüm ustam japon ustası olduğu için Subaru'da bakıyor usta konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Yaşım 26, bu yüzden biraz daha genç işi olması açısından İmpreza'da gönlüm ama benim fiyat aralığımda  temizini bulabilir miyim bilmiyorum.

Bilmiyorum çok şey mi istedim ama bu kararsız Subaru niyetlisine yardım edecek, aydınlatacak siz Subaru sevdalılarının desteğine ihtiyacım var. Artılarıyla, eksileriyle ne nedir yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. :)

Teşekkürler, iyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.092
Erçay

Farklı segmentte araçlar kıyaslaması zor, 2.0R 2008 üstü olan yani stinkeye kasa mı düşünüyorsun? Legacy'i kaç model, bunları belirtirsen yine birşeyler söyleriz tabi :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alplevent    5
alplevent

Aslında Hawkeye düşünüyordum fakat stinkeye da olabilir, herşey bütçeye bağlı :) Legacy de 2005 2006 model düşünüyorum. Benim düşüncemden ziyade sizin ne düşündüğünüz aslında merak ettiğim. Sonuçta Subaru'ya ilk defa geçeceğim, o yüzden üzülmek istemiyorum açıkcası. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.092
Erçay

Legacy 2005 138hp 2006 165 hp, stinkeye dışındakiler konfor ve donanım olarak 2000 legacy'nin bile gerisindeler :D (benim düşüncemdir) ama görsel olarak müdahaleye daha uygunlar. Bu yüzden modifye severlerin tercihidir :D Stinkeye imprezalar ise öncekilerele kıyaslanmayacak kdr konforlu donanımlıdır. 1.5'i 107hp, 2.0'i 160hp,

benim araçtaki beklentim güvenlik konfor güç şeklinde gider, bu beklentimi 2008+ impreza ve 2006+ Legacy'ler karşılıyor, sizin kriterleriniz nedir ona göre bir tercih yapın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alplevent    5
alplevent

Teşekkür ederim ilginize. Biraz daha araştırdım ve sizin de söylediğiniz gibi tercihim 2008+ İmpreza olacak. 2.0 ve manuel olsun istiyorum ama ilanlarda çok göremedim. Biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alplevent    5
alplevent

Yok mu manuel İmpreza 2.0 R satan koca forumda yahu ? Nerde bu elinde kalan satamayan Subarucular ? :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist
16 saat önce, alplevent :

Yok mu manuel İmpreza 2.0 R satan koca forumda yahu ? Nerde bu elinde kalan satamayan Subarucular ? :)

İstediği fiyata satamamıştır, yoksa subaru satılmaz mı hiç. :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Beco    2
Beco

Subaru zor satılır sadece ön yargıdır. Aracımı Pazartesi ilana koydum, dün sattım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alplevent    5
alplevent

İroni yaptım, yoksa biliyorum Subaru'nun satıldığını. Genel olarak insanlardaki Subaru tutulmuyor elinde kalır algısı var ya onun için. Baktığımız zaman herkes memnun ki bulamıyoruz istediğimiz gibi bir Subaru :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alplevent    5
alplevent

Araç sahibiyle konuştum. 190 bin'de motor yapılmış araca, hiç bir sıkıntısı yok diyor. Diğer yaptırdıkları da ilanda yazıyor zaten. Siz ustalar ne dersiniz bir bakmakta yarar var mı ? Motor yapılmış olması iyi mi kötü mü çok emin olamadım açıkçası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.092
Erçay

Orjinal parçalarla toplanmışsa kötü olmaz ama Motora anahtar değmemiş olması tercih sebebidir :) Yine de dediğim gibi orjinal parçalarla ve iyi bir işçililkle toplanmış araç da sorun çıkarmayacaktır. Aracı kompresyon testine tabi tutun ve motor da yağ kaçakları olup olmadığını gözlemleyin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alplevent    5
alplevent

Teşekkür ederim Erçay Hocam. Bir baktırmaya niyetim var, ama arayışlarım devam ediyor. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.092
Erçay

Hawkeye kasa da bakıyor muydun? Yoksa Stinkeye bulamadın diye mi yöneldin :) aracı tanımıyorum bu arada ;) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alplevent    5
alplevent

Hawkeye, Stinkeye ne rast gelirse bakıyorum Erçay Hocam, beni üzmesin yeter :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş