Jump to content
Abdulkadir Enes KIRAL

Subaru Forester Egzoz Susturucu İptali

Tavsiye Edilen Mesajlar

Abdulkadir Enes KIRAL    76
Abdulkadir Enes KIRAL

selamun aleykum. arkadaşlar yine farklı bir konu ile gündemdeyim. wrx-sti impreza'larda bilirsiniz böyle rölantide çok tatlı bir homurdanma sesi gibi bir ses gelir. bende dedim acaba egzoz orta susturucu ve son susturucuyu sökersek bu şekil bir ses sağlayabilir miyiz. söktürdüm lakin olmadı. olmadı derken çok fazla yüksek ses oluyor sürüş sırasında. rölantide çok güzel börbörböbör diye bir ses var tam istediğim gibi ama araç 1500 devri geçti mi çok acayip ses çıkarıyor. dışarıda kekoların yaptıkları gibi oldu insanı, çevreyi rahatsız eden cinsten ses. pazartesi tekrardan taktırıcam. veya egzozcu arkadaş olduğu için önce sadece birini takıp deneme şeklinde yapacağız. birini taktıktan sonra ses yarı yarıya kesilirse iyidir. kesilmezse direk orijinale geçiyorum. 

hani aklında yapacak olan varsa ona göre yapsın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

Subaruda güzel ses istiyorsanız son susturucuyu sadece degisseniz gayet yeterli oluyor 

Son susturucun kazanıni da hafif büyük geniş olursa ne çok ne az orta halli bir ses yakalanıyor 

Işi bilen bir egzoz ustası prodrive egzoz a yakin bir egzoz yapabiliyorlar 

Prodrive ölçülerini göre birçok egzozcu aynısıni yapabiliyorlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL    76
Abdulkadir Enes KIRAL
8 saat önce, ceyhunugur :

Subaruda güzel ses istiyorsanız son susturucuyu sadece degisseniz gayet yeterli oluyor 

Son susturucun kazanıni da hafif büyük geniş olursa ne çok ne az orta halli bir ses yakalanıyor 

Işi bilen bir egzoz ustası prodrive egzoz a yakin bir egzoz yapabiliyorlar 

Prodrive ölçülerini göre birçok egzozcu aynısıni yapabiliyorlar 

değişme derken. nasıl yani biraz açar mısın hocam. yarın nasipse gidicem ona göre tarif edeyim. orta ve arkayı çıkarmıştım. ortayı geri takıp arkaya yani son susturucuyu değiştir mi diyorsun. veyahut ben diyorum ki sadece son susturucuyu geri taksak nasıl olur. orta olmasa çevreyi rahatsız etmeyen bir ses yakalayabilir miyiz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

Orta susturucuyu yerine takın mümkünse de egzoz macunu ve egzoz contalari ni da yenileyin orta susturucu olmassa çok hoş olmayan bir ses çıkıyor ve egzoz muayenede kalma ihtimaliniz artıyor 

Son susturucu sadece değişin o zaman guzel bir ses elde edersiniz prodrive egzozu gormusseniz ona yakın boyutlarda yaptirirsaniz da cok memnun kalırsınız 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş