Jump to content
Yigit_06ZL

Aracımdaki sesler

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yigit_06ZL    0
Yigit_06ZL
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, 

2006 model ZL aracımla 120-140 km. hızla ilerlerken ayağımı pedalda sabitlemişken sağ arka taraftan gelen üfleme sesi gibi bir şey duyuyorum. İsmail ustaya anlattım ama görmeden bir şey diyemedi ve daha götüremedim aracı yanına. 

Bunun dışında bir de daha çok park ederken başıma gelen vuruntu olayı. Sağ arka taraftan bazen çok şiddetli bir  mekanik ses geliyor. Kontağı kapattığımda ve ileri geri vites geçişlerinde yaşıyorum. Artık çok sıkıcı olmaya başladı. Dönüşlerde 4x4 kitliyor dendi ve normalmiş gibi davranıldı ama benim kafama yatmadı. 

Görüşlerinizi ve değerlendirmelerinizi bekliyorum. 

Teşekkürlerimle. 

Yigit_06ZL tarafından düzenlendi
İmla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    67
ceyhunugur

Geçmiş olsun Arka teker rulmani bozulunca o dediginiz sesi çıkarabiliyor yada balataniz bitmis ise balata demiri de surtuyor olabilir 

Diğer ses ise kontak kapattığınız dahi geliyorsa iyi bir subaru ustası bakması gerekiyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

Aracı sigortandan fwd test edin madem sorun awd, fwd’ye geçince kesilecektir. Üfleme sesini arkadan nasıl gelir bilmeden, uğultu olsa porya bilyası dicem ama....

vuruntu mevzusunu da tam idrak edemedim kontağı kapattıktan sonra nasıl bir ses geliyor anlamadım. Kontak kapattıktan sonra gelen tek ses egzoz genleşmesi olur genelde. Ses önden gelse burçtan diyebilirdim. En mantıklı cevap egzoz sistemi sanırım. Egzozu tutan lastikleri kontrol edin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yigit_06ZL    0
Yigit_06ZL

Merhaba arkadaşlar, 

Teşekkür ederim cevaplarınıza. 

Sağ arka tarafta bir sıkıntı var evet bugün de gaz kesmiş bir şekilde ilerlerken uğuldama duymaya başladım. 

Vuruntu olayı da mesela park etmek için manevra yaptıktan sonra, aracı P’ye alıp kontağı kapattığım anda güüüüm diye bi ses oluyor ve araç bu sesle sarsılıyor gibi geliyor. Ustam bununla ilgili “manevra yaptığında tekerler arasında devir farkı olursa awd kilitliyor.” dedi ama kafama yatmadı ve bu kadar yüksek ses yapmasının hiç normal olmadığını düşünüyorum ve sıkılıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş