Jump to content
EFE&TAHA

2005 Forester için 225/70 15 AT Lastik

Tavsiye Edilen Mesajlar

EFE&TAHA    1
EFE&TAHA

Merhaba  arkadaşlar 2005 forester 2.0x aracım 225/70 15 at lastik  takmak istiyorum. daha önce deneyen oldumu ne gibi değişiklikler gerekir. Yükseltme ve spacerlar kullanmadan yapılabilir mi ? Orjinal ölçü 205/70 15 çap farkı 28mm sizce nasıl olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL    76
Abdulkadir Enes KIRAL

olmaz kardeşim. ben çok uğraştım yanak ile beraber taban genişliğini de artırabilmek için ama maalesef sg kasalara olmuyor. 215'in üzerine çıkamıyorsunuz. ya arka davlumbazda çıkıntı bir parça var ona sürtüyor yada amartisör başlığına. ki ben aracı 4cm yükselttim ve 2,5cm spacer ile açtım. ona rağmen olmuyor. sg kasaya takılabilecek maksimum lastik ölçüleri 16" ise 215/65, 15" ise 215/75'dir. hepsinin denedim ben. bir kere daha tecrübe edilmesine gerek yok zannımca :)

20 saat önce, EFE&TAHA :

Merhaba  arkadaşlar 2005 forester 2.0x aracım 225/70 15 at lastik  takmak istiyorum. daha önce deneyen oldumu ne gibi değişiklikler gerekir. Yükseltme ve spacerlar kullanmadan yapılabilir mi ? Orjinal ölçü 205/70 15 çap farkı 28mm sizce nasıl olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

Hem face sayfasinda hemde forumda aktif olmanız çok iyi subaru iyice kanınıza işlemiş :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
EFE&TAHA    1
EFE&TAHA
19 saat önce, Abdulkadir Enes KIRAL :

olmaz kardeşim. ben çok uğraştım yanak ile beraber taban genişliğini de artırabilmek için ama maalesef sg kasalara olmuyor. 215'in üzerine çıkamıyorsunuz. ya arka davlumbazda çıkıntı bir parça var ona sürtüyor yada amartisör başlığına. ki ben aracı 4cm yükselttim ve 2,5cm spacer ile açtım. ona rağmen olmuyor. sg kasaya takılabilecek maksimum lastik ölçüleri 16" ise 215/65, 15" ise 215/75'dir. hepsinin denedim ben. bir kere daha tecrübe edilmesine gerek yok zannımca :)

Teşekkür ederim  verdiğin bilgiler için.  Bende ne gibi  sorunlarla karşılaşırım bunları  merak ediyorum. verdiğin  bilgiler benim  çok iyi  oldu  Sağol 

12 saat önce, ceyhunugur :

Hem face sayfasinda hemde forumda aktif olmanız çok iyi subaru iyice kanınıza işlemiş :rolleyes:

Teşekkürler . subaru bağımlılık  yapıyor. her yerde araştırıyorum yurtdışı daha çok tecrübe eden  var tabiki ancak bizim  imkanlarımız malesef o kadar iyi  degil . Hemen hemen  hepsi method  +15 jant kullanıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş