Jump to content
Abdulkadir Enes KIRAL

Forester Snorkel Kit

Tavsiye Edilen Mesajlar

Abdulkadir Enes KIRAL    76
Abdulkadir Enes KIRAL

selamun aleykum. benim dükkanın az yukarısında motorcu bir esnaf komşum var. oda off road takılıyor uzun bir zamandır. vitara'sı vardı şimdi jeep aldı. benim aracı gösterdim ona snorkel yapabilir miyiz şeklinde halledilir dedi. vitara'sı varken o kendisi yapmıştı zaten biliyorum. usta olduğu için atölye malzemede var dolayısıyla birçok teknik mekanik işi bizzat kendisi yapıyor. vitara snorkeli buna uyar dedi ölçü vs aldı bakalım cevap bekliyorum. zaten snorkel dediğimiz uyum vs öyle bir şey yok. dışarıdan bakınca estetik gözüksün yeter. sonuçta dışarıda tek başına duran bir parça. en estetik gözüme hoş gelen benim için uygundur. yurt dışı uygulama video da buldum yapımda baya yardımı olacak. aracın duruşunu değiştiren önemli bir unsur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

Sadece goruntu amaçlı takmak ıstıyorsanız olabılır lakin aracınızda güç kaybı olucaktır ve bızım araclar yavas araclar degıl 60 km hızdan sonra bayagı bır ses yapıyor.Hava akısmetre nızıde bozuyor sensorde dogru calısmadıgından yakıt bır haylı artıyor Montaj yaparken de o delınen delıklerden gıren sular pas ve korozyona sebep oluyor.Yurt dısında bu snorkellı subaruları bızzat kullandıgım ıcın olumsuz cok ozellıgı var ama arabalar ve yedek parcalar ucuz oldugundan hıcbır kullanıcı aracları onemsemıyor,bırsey olursa hemen degısıyorlar.Basınıza bır haylı masraf acmak zorunda kalabılırsınız. Turkıye de arabalar ve yedek parcalar da bır haylı zamlandı. Şu nu da dusunun kac kere o yukseklıkte bır suya gıreceksınız zaten o yukseklıkte suya gırınce de arabanın ıcınede su dolacaktır ve bu aracı satmaya kalktıgınızda kım satın almak ısteyecektır komple zarar edebılırsınız.Bızım ınsanımız genelde basıt dusunur zaten subarudan cekınıyorlar bırde arazıde hırpalanmıs gezmıs tozmus deyıp arabanıza kotu muamele yapılır.İşin ozu verdıgınız emeklere yazık olur  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Borris    5
Borris
2 saat önce, ceyhunugur :

Sadece goruntu amaçlı takmak ıstıyorsanız olabılır lakin aracınızda güç kaybı olucaktır ve bızım araclar yavas araclar degıl 60 km hızdan sonra bayagı bır ses yapıyor.Hava akısmetre nızıde bozuyor sensorde dogru calısmadıgından yakıt bır haylı artıyor Montaj yaparken de o delınen delıklerden gıren sular pas ve korozyona sebep oluyor.Yurt dısında bu snorkellı subaruları bızzat kullandıgım ıcın olumsuz cok ozellıgı var ama arabalar ve yedek parcalar ucuz oldugundan hıcbır kullanıcı aracları onemsemıyor,bırsey olursa hemen degısıyorlar.Basınıza bır haylı masraf acmak zorunda kalabılırsınız. Turkıye de arabalar ve yedek parcalar da bır haylı zamlandı. Şu nu da dusunun kac kere o yukseklıkte bır suya gıreceksınız zaten o yukseklıkte suya gırınce de arabanın ıcınede su dolacaktır ve bu aracı satmaya kalktıgınızda kım satın almak ısteyecektır komple zarar edebılırsınız.Bızım ınsanımız genelde basıt dusunur zaten subarudan cekınıyorlar bırde arazıde hırpalanmıs gezmıs tozmus deyıp arabanıza kotu muamele yapılır.İşin ozu verdıgınız emeklere yazık olur  

Burası Türkiye mi dedi birisi :)

Videoyu çeken arkadaş Amerikalı sanırım çok incelemedim ama daha önce gördüm bu videoyu. O arabanın başına bir şey gelse 3 aylık maaşıyla bir tane daha alabilir muhtemelen. Ceyhun Bey'in dediği gibi maalesef  Türkiye'de aynı durum söz konusu değil. Aracın  bu işlemden sonra tekrar satılabilirliğini pek umursamam diyorsanız tercih sizin tabi orasını kimse bilemez. Herkesin bildiği kesin bir şey var ki o da bizim insanımız malın içinden çok dışına bakıyor :)   Komple boya yaptırmak istiyorum ama bu sebeplerden ötürü cesaret edemiyorum. İlginç bir milletiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
8 saat önce, ceyhunugur :

dediklerinin çoğunda doğrusun hocam. ama ben bizim insanımızın mallıklarından dolayı kendi zevkimden vazgeçemem. aerodinamik olarak yapacak çok fazla bir şey yok. araçta sepet var beş tane sis farı var. zaten araç fabrikasyon ciddi ses alıyor içeri ki bende aksesuarda var ses ful. sesle ilgili sıkıntım yok. yakıtla ilgili sıkıntım da yok çok şükür günlük kullandığım bir araç değil işim yürüme mesafesinde. burada bahsettiğin en önemli mesele deliklerden dolayı oluşacak korozyon, pas vs. ve akışmetrenin bozulması. bunları doğrusu hiç düşünmemiştim. bunlar önemli. videoda a sütünunu da delmiş takmış eleman. ama bakalım belki oraları delmeye gerek kalmadan bir çözüm bulabiliriz. silikon veya 3m le bir şekilde deliksiz bir yol bulunur diye düşünüyorum. usta ile görüşürüm. kaç kere o boy suya gireceksin dedin birde muhtemelen hiç ama olsun ben zaten görsel güzellik için yapıyorum. forester'dan önceki aracımı görmüşmüydünüz. durun atayım hemen neden kalın lastik yüksek araç kullanmak istediğimi az çok anlarsınız. bunlarda benim zevklerim. her malın alıcısı vardır sonuçta bir sahtekarlık yapmıyoruz beğenen alır :)

20171211_231748.jpg

1526999104_dyNxf.jpg

skoda-fabia-combi-scout_1034855.jpg

20180619_135052.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL

bide bu snorkel olayında çok ilginç bi ayrıntı var. bunu hanım istedi. evet evet baya dedi ki bana işte hep jiplerde görüyorum boru baca gibi bir şey var ondan bizim arabamıza takamıyor muyuz dedi. ben içimden var ya allaaaaah. hatunun araç ile ilgili ekstra bir şey yaptırmamı istedi ki bu yani über bir durum çünkü normalde böyle şeyleri pek sevmez sıkıntılanır falan. hanımım istemiş ben daha ikinci eline mi bakarım. araç evladiyelik olur ama o bacayı takarım yani :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    46
foresterist

Öncelikle araç konusunda tasarruf yapmaya çalışanlar subaru almasın, madem mesele tasarruf. Araç almak, binmek, vergi ödemek, park parası vermek, bakım ve yakıt parası vermek hepsi harcama. Eğer rahat ve güvenli araç istersen subaru alırsın, rahat edersin hatta keyif alırsın. Yaptığın harcamalar da çok umurunda olmaz.

Forester ise hafif arazi için tasarlanmış özel bir subaru modelidir. 

Videodaki arkadaş, avustralya da yaşayan ve bu parçaları kendi garajında takan, kız arkadaşıyla off-road gezilere çıkıp diğer off-road araçlarına kök söktüren biri.

Bence şnorkel takarsan çok yakışır, ayrıca derelerden bile geçebilecek olmanın verdiği güvenle çok mutlu olursun.

O şnorkeli taktıktan sonra yaptığı da budur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    46
foresterist

Fakat araçta 5cm yükseltme kiti ve çelik karter koruma da var, lastikleri ise çamur lastiği.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
33 dakika önce, foresterist :

Fakat araçta 5cm yükseltme kiti ve çelik karter koruma da var, lastikleri ise çamur lastiği.

oh bee işte benim kafa  bir arkadaş. eyvallah diyorum.

onlarda olacak zaten. getleri bekliyorum. haftaya taktıracağım inşallah. hazır aslında da elime ulaşmadılar daha, ankara'dan gelecek. 15 inç teneke görünümlü off road jantları var çok şahane onlardan alacağım inşallah. daha sonra bf lastikler oh mis. spacerlarla araç 2,5cm açıldı. getlerle 4cm yükselecek. daha sonra 225/70/15 jantlarla en az 2cm daha yükselecek. 4+2 bence gayet yeterli bir yükseklik. he ben öyle çok vakti olan bir adam değilim kaç kere araziye çıkarım bilinmez ama uğraşmayı seviyorum. o görünüm bile yeter bana.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-off-road-16x10-6x139,7-5x139.7-5x114.3-et-44-642981216/detay/

Bir saat önce, foresterist :

Öncelikle araç konusunda tasarruf yapmaya çalışanlar subaru almasın, madem mesele tasarruf. Araç almak, binmek, vergi ödemek, park parası vermek, bakım ve yakıt parası vermek hepsi harcama. Eğer rahat ve güvenli araç istersen subaru alırsın, rahat edersin hatta keyif alırsın. Yaptığın harcamalar da çok umurunda olmaz.

Forester ise hafif arazi için tasarlanmış özel bir subaru modelidir. 

Videodaki arkadaş, avustralya da yaşayan ve bu parçaları kendi garajında takan, kız arkadaşıyla off-road gezilere çıkıp diğer off-road araçlarına kök söktüren biri.

Bence şnorkel takarsan çok yakışır, ayrıca derelerden bile geçebilecek olmanın verdiği güvenle çok mutlu olursun.

sertan hocam o kanalı takip et. orada sarı kafa bi eleman var kendi atölyesinde çok güzel işler çıkarıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

İnsallah mutlu olursunuz :rolleyes:

Ses olayıda alt yalıtım putur atın sonra ıc yalıtım yaptırın en son da cam ucgenlerı degısın arabanız cok sessız olur

Şnorkelı taktıktan sonra da yag degısımızı daha sık yapmanızı onerırım hava fıltresını ıptal edecegınızden cok toz gırecektır motora dıkkatlı olun

japonlar yalıtım yapmayı genelde pek sevmıyor oyle boş  bır sekılde satıyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş