Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

turgayatli

Hangi Forester?

Tavsiye Edilen Mesajlar

turgayatli    0
turgayatli

Merhabalar. Sitede çok fazla forester başlığı okudum. Çok fazla ilan inceledim. Niyetim bir forester almak ama başlıklara verilen cevaplar olsun, sorulan sorular olsun fazla kişiye özel. Herkesin ihtiyacı farklı el nihayetinde. Ben ihtiyaçlarımı sıralamak istiyorum. Eğer yardımcı olursanız sevinirim.

1. Öncelikle dış görünüş olarak mk3 kasalara bakıyorum. Çok temiz olursa mk2 de düşünebilirim. Bildiğim kadarıyla mk2 hafif arazi için daha uygun ve vitesi de tam otomatik. (emin değilim)

2. Herkesin ortak bir derdi var, "az sorun çıkarsın". Tabiki böyle bir şey yok, mekanik, elektronik bir nesne sonuçta, sorun çıkarıp çıkarmayacağını öngörmek zor. Ama, nispeten kronik problemleri az olan, şanzımanı daha sağlam  bir modeli illaki vardır. 

3. İki küçük çocuğum var. Bagajı yeterli olur diye tahmin ediyorum. Yine de model model bagaj ebatları değişiyor. Yükleme eşiği olsun, kullanışlılık olsun bagaj konusunda hangisi daha öden bilmek isterim.

4. Eşimle kamp yapmayı seven bir çiftiz, hep hayalimiz vardır karavanımız olsun diye. Karavan olayı bizim gibi devlet memurları için arada iç çekmekten öteye gitmeyecek bir hayal. En azından hafif arazide altı yere vurmasın, Antalya koylarına rahat rahat ulaşalım istiyorum. Hatta ve hatta bazı 4x4'lerde arka koltuklar yatınca neredeyse 190-200 cm düz alan elde ediliyor. Aracın içine bir şişme yatak atıp camper gibi kullananlar var. Benim de bu şekilde bir hayalim var açıkçası. Gelin görün ki internette forester için bu ölçüleri bulamadım. Tahminen 170-175 cm gibi gözüküyor. Hatalıysam düzeltin lütfen.

5. Anladığım kadarıyla LPG sevmeyen bir araç bu. Daha önce sahibi olduğum focusda da aynı sorun vardı ve subap değişimi yaptırmıştım. Yılda maksimum 10-12 bin km yol yapan biriyim. LPG çok sıcak bakmıyorum. Hiç tip takılmamış bir araç arıyorum. Dizellerin de bildiğim kadarıyla hepsi manuel vitesli. Otomatik araçlar daha çok ilgimi çekiyor ama dizel konusunda da öneride bulunursanız sevinirim.

6. İlanlardaki araçlar genelde yüksek kilometreli, 100 bin altında yok denecek kadar az. Hiç LPG takılmamış ve düzenli bakımları yapılmış bir araç olursa kaç km kadar almamı önerirsiniz? 121 binde bir araç gördüm motoru 110 bin civarı rektefiye edilmiş, bu normal midir? sürekli rektefiye ayar vs uğraşır mıyım?

7. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Doğru yere mi yazdım bilmiyorum ama hem sorularımın cevabı hem de kriterlerime en yakın araçlar hakkında vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
foresterist    47
foresterist

Sadece 2009 ve üzeri olsun diye tavsiye edebilirim. Nazına katlanırsanız güzeldir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş×