Jump to content
hiyelata

Silindir sorunu (subap)

Tavsiye Edilen Mesajlar

hiyelata    2
hiyelata
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Merhabalar

Buyuk ve acil bi sorunuma care arıyorum! 

Dun uzun yol yaptım. Son 70 km de arabada tıtreme basladı ve performans dustu. 60-70 arası hızla ancak ulaşabildim. 

Belirtiler şöyle;

Rölantide titreme(N de gaz verince gaz alıyo titreme olmuyor) 

Yol alırken titreme devam ediyor. Araba gaz yemiyor tam anlamıyla. 

Şimdi sanayi kısmını anlatyım. 

Tanıdık bi usta buji dedi ve söktü. Denedi. Buji olmadığı anlaşıldı. Sübap dedi. Farklı iki subaru ustasından 4.silindir çalışmıyor, subap sorunu var diye telefonda fiyat sordu. 5 - 7 bin arası minimum fiyat cıkardılar. 

Fiyat veren Ustaya göstermek için götürdüm. Sadece rölanti titremesine bakarak silindir/sübap dedi ve motor inme, sübap, kapak, yağ, filtre, triger değişimi şu bu minimum 7500 tl masrf çıkardı. 

Bilginize danışacağım konu;

Yazdığım hikayeyi tecrübe edip frklı bi çözüm uygulayan var mı aranızda? 

Eğer denildiği gibi lpg kaynaklı sübap sorununa bu fiyat, bu işlemler normal ise daha ucuza bu işlemlerin içinden nasıl çıkabilirim?

Aciliyeti şöyle. Araba şu an sanayide. Sabah ya yaptıralım dicem ya da bu haliyle satmaya çalışcam. Öyle bi dönemde arıza yaptıki subarum, maliyeti şu an beni aşıyor:)

Samimi cevaplarınızı bekliyorum.

İzmirdeyim.

hiyelata tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atillazen    19
atillazen

ben geçen ay istanbul da 4.500 tl ye yaptırdım.

anlattıklarınız subap sorununu gösteriyor.

subap ayarını yaptıracağınız usta sağlam bir subaru ustası olsun sonradan başınız çok ağrır.

araç hala gidiyorsa ankaraya bile gidin çekilen çileye değer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    48
AhmetKadir

İzmirde kime gittiniz? 

Belirtiler ya buji ya subap oluyor. Bujiye bakmissiniz zaten. Arac kac km. De ve ne kadardir lpg li? 

Izmirde auto garage kemal usta var. Eger fiyat aldiginiz yerler arasinda o yoksa onunla da bi gorusun bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

Ankara'da 4 bin sularında değişimi mümkün subabların. Aracınız sturbo mu atmosferik forster mı nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    346
Subim

görüntüye göre araç sturbo. subapların değişim fiyatını söylemiş arkadaşlar, belki subap ayarı ilede kurtulabilir. o durumda maliyetin 1500 tl kadar düşer

bende binip Ankara ya gitmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. aracı bozuk haliyle satmaya çalışırsan ölücüler toplanır başına, ciddi fiyat kırarlar.

geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay
1 saat önce, Subim :

görüntüye göre araç sturbo

XT değil mi o yaw, çok küçük birşey anlaşılmıyor :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hiyelata    2
hiyelata

yanıtlar için teşekkürler,

arabam s turbo, 170 binde. 2008 den beri lpgli.

yönlendirme ile Kemal ustaya gittik. 7 binin altı zor dedi.

4. silindir çalışmıyor görünen haliyle, motor sökülecek, subaplar, kapaklar, triger derken 7000 binin altı olmaz, üstü çıkabilirmiş. 

2000 civarı işçilik maliyeti, gerisi malzeme.

bursadan ve antalyadan fiyat aldık. silindir/subap sorununa 5- 6 binden aşağı fiyat veren olmadı. çekici masrafıyla 

aşağı yukarı aynı maliyet çıkıyor. 

açmadan da kimse net bişey söyleyemiyor haliyle. 

Artık Kemal Ustada araba. umarım altı çıkar üstü çıkmaz verilen fiyatların.   

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aybarssurucu@gmail.com    1
aybarssurucu@gmail.com

Kemal Usta hakkında duyduklarımıza göre, olabilecek en kötü senaryoyu söylemiş ki; fiyat yukarı yürüdükçe negatif bir durum almasın. Konuyu takipteyim, zira bende de LPG'li bir Forester XT var...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

İzmir'de Kemal usta'na daha iyisini duymadık, fiyat olarak birşey diyemem Ankara'da 4 bine toplanır orası net, Triger seti de kendin alıp veririsen onu da değişirler, bin lira da seti desen 5 bin. gitti geldi 6 bin oluyor. bin liradan sebeb uğraşmam dersen de anlaşılabilir :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    48
AhmetKadir

Kemal ustanin elini sıkı sıkı tutup iyi bir pazarlik yapin:)

Sunu da sorun. Motor acilinca gerekli olan malzeme listesini size versin. Hem o fiyat cikarsin hem siz fiyat alin. Belki daha ucuza bulursunuz. En basitinden sadece subaplari oem kullanacaksa celiklere gore 2 kati fiyati var. 1000tl fark ordan bile cikar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş