Jump to content
pigeaud

Yağ basınç göstergesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

pigeaud    1
pigeaud
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar

2008 impreza 1.5 awd sahibiyim

Motor yağına aşağıdaki yağ katkısından koydum.  

1)Bu katkıdan kullan varsa kisa bir yorum alabilirmiyim? Hepsiburada ki  yorumlar çok olumlu.

2) 250 ml lik bir ekleme yapmama regmen  yag seviyesini olctugumde "F" yani maximum seviyenin biraz uzerinde burgulu yerin basinda oldugunu fafkettim.Aracın calısmasi normal. Bu sorun yaratirmı? 

Yağ uyarı işığının yag eksikken yandığıni biliyorum ancak fazla iken de ışık yanar mı?

Yagi biraz azaltmam gerekirse karter tıpasini acmadan  yağ seviyesini  düşurmenin yolu varmıdir?

Screenshot_20190303-155536_Hepsiburada.thumb.jpg.bad300ed5460b68f173568b521b141be.jpg

pigeaud tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

Yağın ihtiyacı olan tüm katkılar koyunlan yağın içinde mevcut ek katkıların çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Fazla yağ da yağlanmaması gereken yerlerin yağlanmasına vesile olur bu yüzden seviyeyi indirin. Tapayı açmak istemiyorsanız. Yağ seviye çubuğunun bulunduğu boruyu söküp, içeriye hortum uzatarak fazla yağı çekebilirsiniz. Seviyeye bakmaksızın yağ basıncı düşerse ışık yanacaktır. Yap müşürünüz orijinalse 0.8barlık bir müşürü olması lazım. Yağ basıncı 0.8 barın altına düştüğünde yağ lambanız yanar ve bu şekilde devam edilirse aracınız yatak sarabilir. Bunum dışında müşür arızalıysa da yanar. Karterin içinde yağ süzgecini tıkalıysa yağ pompanız yeterli yağı çekemez bu durumda da yağ lambanız yanar. Aracı bu şekilde kullanmayın 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pigeaud    1
pigeaud
29 dakika önce, Erçay :

Yağın ihtiyacı olan tüm katkılar koyunlan yağın içinde mevcut ek katkıların çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Fazla yağ da yağlanmaması gereken yerlerin yağlanmasına vesile olur bu yüzden seviyeyi indirin. Tapayı açmak istemiyorsanız. Yağ seviye çubuğunun bulunduğu boruyu söküp, içeriye hortum uzatarak fazla yağı çekebilirsiniz. Seviyeye bakmaksızın yağ basıncı düşerse ışık yanacaktır. Yap müşürünüz orijinalse 0.8barlık bir müşürü olması lazım. Yağ basıncı 0.8 barın altına düştüğünde yağ lambanız yanar ve bu şekilde devam edilirse aracınız yatak sarabilir. Bunum dışında müşür arızalıysa da yanar. Karterin içinde yağ süzgecini tıkalıysa yağ pompanız yeterli yağı çekemez bu durumda da yağ lambanız yanar. Aracı bu şekilde kullanmayın 

cevap için teşekkürler.  o halde yağ seviyesi( basıncı) fazla olunca ışığın yanmadığını  söyleyebilirmiyiz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş