Jump to content
Musa

Arıza Işıkları ve Titreme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Musa    3
Musa

Merhaba 
Yeni Subaru kullanıcısının. ( 2006 legacy )
Uzun süredir almak istediğim araçtı, nasip oldu.Uzun sürede, durum oldukça model yükseltip,kullanmayı düşünüyorum. Malesef bazı problemlerle tanıştım.  Mygas diye bir lpg markası takılı ve arada gaz yememe , 4500 devirden sonra vuruntu. 130 dan sonrada direksiyonda müthiş titreme geliyor. Hızlanmıyor ve zaruri yavaşlamak 
istiyorsunuz. Alt takım ve ön düzen, rot balans vs.tamamı yeni değişti. Forumdaki bilgilerden okudum. Yine de tavsiyelerinizi bekler , teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    346
Subim

Hayırlı olsun. LPG ile ilgili problemleriniz için bir an evvel ayar yaptırıp, çözüm bulsanız iyi olur, iyi bir usta bulup gösterin, tahminen subap sıkıntısı vardır, bu arada LPG ile sık sık yüksek devir yapmak iyi değildir, subaplar erken gider. Vuruntu dediğiniz şey sadece LPG de oluyorsa belki LPG ayarı ile düzelebilir, subapsa her türlü yapması lazım. 130 dan sonra direksiyonda titreme ön düzen rot balanstan sonra düzelmediyse motor takozlarından olabilir. Önce subap veya LPG sıkıntısını giderin sonra takozları kontrol ettirin derim. 

Arıza ışıkları hangileri, hangi hata kodlarını veriyor bilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz gibi. 

Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Musa    3
Musa

Teşekkür ederim. Tekrar bakım sonrası geri dönüş yaparım. Bu kadar çabuk ilgilendiğiniz için ayrıca,  teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Musa    3
Musa
Merhaba
Gaz filitreleri ve boruları değişti. Rot balans ayarı tekrar yapıldı. My Gas (U.K) programı yok.Hala araştırıyorum. Motor arıza ve cruise ışığı yanıyordu. Gaz bakım sonrası 15 km kadar benzinle kullanırken sadece cruise ışığı yanıyordu. Gaz alıp gaza geçince motor arıza ışığı tekrar yandı. 2 hata kodu vermişti. 2. A kampt saft akuluator gibi birşeydi. Anlamadım. Bakım sonrası, değişiklikleri paylaşırım. İlginiz için teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    111
bougoss

lanet olsun o camshafta da hatasına da:tickedoff:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Musa    3
Musa

İyi akşamlar

Gaz bakım sonrası şehir içinde 130 çıkamadığım için bende 1. Viteste gazda iken , 6000 devirleri denedim vuruntu yok çok şükür. Geçen sefer kod silmiştik bugün tekrar baktığımızda o, cam shaft arızası yoktu.(2 kez denedik).Fakat bir tanesi var. ( P0032 ) motor arıza hala yanıyor.  Cruise da yanıp,  sönmeye devam ediyor.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    111
bougoss
10 saat önce, Musa :

İyi akşamlar

Gaz bakım sonrası şehir içinde 130 çıkamadığım için bende 1. Viteste gazda iken , 6000 devirleri denedim vuruntu yok çok şükür. Geçen sefer kod silmiştik bugün tekrar baktığımızda o, cam shaft arızası yoktu.(2 kez denedik).Fakat bir tanesi var. ( P0032 ) motor arıza hala yanıyor.  Cruise da yanıp,  sönmeye devam ediyor.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. 

p0032 1. oksijen sensörü arızası, değişim yapmanız gerek. yurtdışından temin edebilirsiniz. aliexpresste 50-55usd civarı. çalışma garantisi yok ama denemeye değer. zira tr fiyatı çok yüksek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    346
Subim

LPG li araçlarımızın çoğunda belli bir süre sonra oksijen sensör arızası veriyor. Daha önce defalarca incelenmişti, tartışılmıştı. Diğer problemleriniz geçmiş, önemli olan vuruntuydu bence, p0032 hatası çok sıkıntı yapmaz, ama sensörü değiştirirseniz iyi olur. Aliexpres ten ürünü alırsanız, alışverişi onaylamadan önce hemen takıp deneyin, eğer probleminiz geçmemiş olursa anlaşmazlık açarsınız başka ürün gönderip, elinizdeki alırlar sadece geri gönderin kargo ücreti ödersiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    111
bougoss
24.02.2019 at 13:12, Subim :

LPG li araçlarımızın çoğunda belli bir süre sonra oksijen sensör arızası veriyor. Daha önce defalarca incelenmişti, tartışılmıştı. Diğer problemleriniz geçmiş, önemli olan vuruntuydu bence, p0032 hatası çok sıkıntı yapmaz, ama sensörü değiştirirseniz iyi olur. Aliexpres ten ürünü alırsanız, alışverişi onaylamadan önce hemen takıp deneyin, eğer probleminiz geçmemiş olursa anlaşmazlık açarsınız başka ürün gönderip, elinizdeki alırlar sadece geri gönderin kargo ücreti ödersiniz. 

çoğu satıcı ürünü geri istemiyor, direk yenisini gönderiyorlar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Musa    3
Musa

İyi akşamlar

Öncellikle teşekkür ederim. 

Ustayla (mekanikçi) aracı bir saat kadar kullandık, rolanti harici (gazdayken)hiç-bir tekleme vesaire olmadı.Araç performansı gayet iyiydi. 1.Oksijen s. ile deneyip arıza ışığı tekrar yanmıyorsa , satın alıcam. Çünkü cam shaft arızası silindikten sonra geri gelmedi. Herhangi bir problem kalsın yada yenisi çıksın istemiyorum. Aliexpres bilgisi için ayrıca teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş