Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Cemmedagon

60.000 Civarına Temiz 2007 Öncesi Impreza

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cemmedagon    3
Cemmedagon

Merhaba, bir suredir kullandigim Seat Leon marka aracima veda edip, bir impreza almak niyetindeyim (2007 ve oncesi dusunuyorum) . Lakin cesitli sitelerdeki ilanlara baktigimda genelde km’si cok yuksek araclar ile karsilastim, ki bu tarz performansi yuksek araclarda 170,180 binler biraz yuksek gibi geldi bana ama cokta bilmiyorum bu araclarin icini. O sebeple de arac ile ilgili bilgimin kisitli olmasindan dolayi wrx sti olanlar yerine 2.0 turbosuz olan versyonun motorlarinda daha az sikinti olacagini dusundum lakin o klasmanda da cok az ilana denk geldim. Sans eseri bu forumu bulduguma cok sevindim cunku hem bilgili arkadaslara danisma firsati, hemde gecmisi bilinen araclara ulasma sansi veriyor bu tur ortamlar. Fikirlerinize ve arac onerilerinize acigim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    52
AhmetKadir

Butceni biraz zorlayabilirsen mugladan satilik 2008 wrx var. Motoru yeni yapılmış arkadasimin araci bi inceleyin bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cemmedagon    3
Cemmedagon
50 dakika önce, AhmetKadir :

Butceni biraz zorlayabilirsen mugladan satilik 2008 wrx var. Motoru yeni yapılmış arkadasimin araci bi inceleyin bence

Malesef 2007 ve oncesi bakiyorum ama yinede tesekkur ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Wrx düşünüyorsanız bir arkadaşımda vardı satmadıysa bakın derim ama 60 bini biraz aşmanız gerekebilir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cemmedagon    3
Cemmedagon
14 saat önce, Erçay :

Wrx düşünüyorsanız bir arkadaşımda vardı satmadıysa bakın derim ama 60 bini biraz aşmanız gerekebilir 

Bir miktar ekleyedebilirim aslinda , araclarin durumu hakkinda bilginiz var mi ? Birde soyle bir fikrim var, 1.6 olanlardan uygun fiyata kapatip turbo mu taktirsam diyorum ama nekadar uygun olur bilemedim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    52
AhmetKadir
7 saat önce, Cemmedagon :

Bir miktar ekleyedebilirim aslinda , araclarin durumu hakkinda bilginiz var mi ? Birde soyle bir fikrim var, 1.6 olanlardan uygun fiyata kapatip turbo mu taktirsam diyorum ama nekadar uygun olur bilemedim 

Hazır yapilmisi varken ne gerek var. 180 200hp lik bi setup icin, motorun elden gecmesi lazim, sanziman kaldirmaz o gucu kırılır, hadi frenleri gectim durmasaniz da olur. Turbo, beyin, intercooler kit, egzoz, filtre, enjektor, gostergeler, ayar derken bi araba parasi harcarsiniz yine bi wrx gelir sizi gecer. 

04.02.2019 at 17:52, Cemmedagon :

Malesef 2007 ve oncesi bakiyorum ama yinede tesekkur ederim :)

2006 ve 07 wrx lerin yuruyeni biraz daha saglamdir ama 2003 2004 2005 wrx lerin sanzimani daha narindir. Bi de piyasadaki araclarin yuzde doksani tursu artik. Gerçekten bilinen referanslı bir arac bakin bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay
17 saat önce, Cemmedagon :

dilerseniz ben arkadaşın numarasını özelden atayım siz onunla görüşün, aklınaza gelen her soruya cevap versin, şimdi siz bana soracaksını ben ona, o bana ben size, bir sürü silsile :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cemmedagon    3
Cemmedagon
Bir saat önce, Erçay :

dilerseniz ben arkadaşın numarasını özelden atayım siz onunla görüşün, aklınaza gelen her soruya cevap versin, şimdi siz bana soracaksını ben ona, o bana ben size, bir sürü silsile :) 

Vallaha guzel olur Ercay bey tesekkur ederim :)

10 saat önce, AhmetKadir :

Hazır yapilmisi varken ne gerek var. 180 200hp lik bi setup icin, motorun elden gecmesi lazim, sanziman kaldirmaz o gucu kırılır, hadi frenleri gectim durmasaniz da olur. Turbo, beyin, intercooler kit, egzoz, filtre, enjektor, gostergeler, ayar derken bi araba parasi harcarsiniz yine bi wrx gelir sizi gecer. 

2006 ve 07 wrx lerin yuruyeni biraz daha saglamdir ama 2003 2004 2005 wrx lerin sanzimani daha narindir. Bi de piyasadaki araclarin yuzde doksani tursu artik. Gerçekten bilinen referanslı bir arac bakin bence

Dogru soyluyorsunuz, bir cogu miladini doldurmus, o tarz gecmisi bilinen ve iyi bakilmis bir aracida bulsam bulsam bu forumdan bulurum muhtemelen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cemmedagon    3
Cemmedagon

Peki merakımdan birde şöyle bir soru sorayim bilgili arkadaşları bulmuşken, piyasadaki 40-45 bin lira civarındaki wrx ler hakkında neler düşünüyorsunuz ?  Tek araba veya günlük kullanım değil de hafta sonu eğlencelik bir proje aracı olarak alınabilirler mi sizce ? Yoksa baş ağrıtır cinsten bir hobi mi olur ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    46
foresterist

2. aracı alabilecek bütçe varsa ve sadece hafta sonu kullanımıyla antika araç bile alabilir kullanabilirsiniz. Kaldı ki hiçbir subaru modeli sorunlu değil. Bu güçte başka bir aracın bu model yıllarında olanlar bakım ve tamir fiyatları yüzünden piyasadan siliniyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    52
AhmetKadir

Yanlis anlamayin ama bence kasiniyorsunuz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay
06.02.2019 at 22:12, Cemmedagon :

Peki merakımdan birde şöyle bir soru sorayim bilgili arkadaşları bulmuşken, piyasadaki 40-45 bin lira civarındaki wrx ler hakkında neler düşünüyorsunuz ?  Tek araba veya günlük kullanım değil de hafta sonu eğlencelik bir proje aracı olarak alınabilirler mi sizce ? Yoksa baş ağrıtır cinsten bir hobi mi olur ? 

Bu araçlar çok ellendiği için başınız ağırabilir. Stock kalmış bulursanız alın ama o fiyata da bulamazsınız :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş