Jump to content
555

Gaz Verince Titreme Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

555    10
555

arkadaşlar merhaba 2006 forester gaz verince 80 km hızı gectikten sonra titreme oluyor gazı kesince titremede kesiliyor ... bu sorun  sık sık değil bazen hiç olmuyor ,zaman zaman oluyor. 

aks kafası bujiler bobinler ?? sizin bir fikriniz varmı...

son yapılan işlem fren diskler ve balatalar değişti.. bujiler mayıs ayında değişti...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.047
Erçay

Ben oyumu aks iç kafadan yana kullanıyorum :D hızlandıkça titreme kesiliyorsa balansdandır 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
555    10
555
yanıtlandı (düzenlendi)
22 dakika önce, Erçay :

Ben oyun aks iç kafadan yana kullanıyorum :D Titreme hızlandıkça kesiliyorsa balansdandır 8)

Bende aks olduğunu düşüyordum..ankarada maliyet neolur acaba bir fikriniz varmı..

555 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.047
Erçay

aks iç kafa fiyatlarına bakın...ikisinin fiyatına 100 lira bilemedin 150 lira işçilik eklenir, biraz da şanzıman yağı akar, akanı eklerseniz sorun olmaz, yenisini eklerseniz maliyete 2 litre kadr şanzıman yağı da eklenir :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hiyelata    2
hiyelata

merhabalar, 

geçmiş olsun. son durumunuz nedir bilmiyorum ancak hikayeniz aynı benim tecrübelerimi anlatıyor. 

bende subap/silindir sorunu olarak teşhis kondu. isterseniz forum- forester- motor- "silindir sorunu(subap)" konu başlığı altında takip edebilirsiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
555    10
555
yanıtlandı (düzenlendi)

Bende sorun düşündüğümüz gibi cıktı iç akslarımızda sorun var.. değişeceçek.. ama sol aks frezesinde diferansiyel ile bir uyum sorunu yaşıyoruz  önceden ön diferansiyelde bir iş yapılmış ama anlamadık yeni aks takmadan onu düzeltmemiz  gerekiyor... o yüzden komple çözüm olarak difi değiştirmek istiyoruz tabi ankarada bulursak... direk dife girmemizin bir nedenide hafif uğultu vermesi en iyisi komple değiştirmeye yönelilelim dedik.. ama dediğinizide dikkate alıp konuyu inceliyecem.. biz masraf çıkmadan ilk önce sağ sol aksları yer değiştirip titremeyi kesmeyi istedik ama sağ aks sola uymayınca ( sağ sol aynıdır uyması gerekir) hem eskileri yer değiştiremedik hem yenisini takamadık aslında net olarak titremenin akslardan olduğu askıda kaldı... ama argos abbas usta güvendiğim yer ve insandır ,koyduğu teşhisine güvenirim... 

tüm bunlar sonuçlanınca konuyu ayrıntılı anlatcaktım ama şimdilik dif bulmak için beklentideyiz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hiyelata    2
hiyelata

Ankaradayken benim de ustamdı Abbas Bey. işinde iyidir bilirim.

bendeki sıkıntıyı rölanti titremesine bakınca anladılar. aks vd seçenekler hiç konu olmadı.  

titreme sürekliydi bende bu noktada ayrılıyoruz. 

umarım en kolay ve masrafsız yoldan hallolur işiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
555    10
555
yanıtlandı (düzenlendi)

İnşallah,,sizin sorununuzuda okudum... evet bende arabanın gidişinde rölantide sorun yok hatta uzun bir süre titremede yapmıyor.. abbas ustanın dediğine göre akstaki yağ ısındıkca inçeliyor ve sorun o zaman başlıyor.. o yüzden bazen oluyor bazen olmuyor izlemi yaratıyor... sizede çok geçmiş olsun umarım en sorunsuz ve maliyetsiz çözersiniz sorununuzu..

sizde kafama takılan 170000 de neden triger değişiyorlar.. bir süre idare edebilirse maliyetinizi düşürebilirsiniz.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
555    10
555
37 dakika önce, Erçay :

Geçmiş olsun @555 Emrah, en az maliyetle çıkarsın umarım 

İnşallah @Erçay bey... maliyetinin yanında birde şu ön difi bulsaydık araya ne kadar sıkışmış öğrencektik.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
555    10
555

evet arkadaşlar sorup gidenlerden olmamak için son neticeyi bildirmek istedim :)

ön diferansiyeli bulduk  yeni dif takıldıktan sonra akslar sağ sol farketmeksizin uyum sağladı ve titreme sorunumumuz kalmadı yeni difle beraber uğultuda sorunumumuzda kalmadı önle beraber arka diferansiyel yağlarımız değişti ,şanzıman yağımızda değişti.

tabi buraya yazmak kolay ,bu süreç biraz sancılıda olsa tüm aksiliklere rağmen kendi arabaları gibi ilgilenmeleri tüm sorularıma sabırla cevap vermeleri ve çözüm odaklı olduklarından dolayı  burdan tekrar abbas ustaya serdar ustaya ve tüm argos çalışanlarına teşekkür ederim..

dip not:

önceki servisim suzuki özel servisindeki ustamın tavsiyesiyle gittiğim yerdir..argosla önceden dostluğumuz arkadaşlığımız yoktur...

ayrıca tabiki burdaki konuyada zaman ayırıp cevap veren subaru seven abilerime, kardeşlerime arkadaşlarımada ayrıca teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
555    10
555
11 dakika önce, Erçay :

Geçmiş olsun tekrardan ve hayırlı olsun tabiki :) 

Teşekkür ederim tabiki;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş