Jump to content
rhayatialbayrak

Direksiyonda Boşluk Var

Tavsiye Edilen Mesajlar

rhayatialbayrak    42
rhayatialbayrak

Arkadaşlar iyi günler direksiyonda biraz boşluk hissediyorum.araç çalışır durgun halde iken direksiyonun hafif hareketinde sanki dönme hareketi tekere geç ulaşıyor.hareket halinde de benzer şekilde hafif direksiyon hareketinde tekerler 1,2 sn geç algılıyor,geri çevirken de yine aynı.yani bir sıkıntı var.nerden başlıyayım ne önerirsiniz.şimdiden teşekkürler...sanki 5-10 derece daha  fazla döndürmem gerekiyor gibi.bir de bir tarafa döndürürken daha yumuşak diğer tarafa daha sert direksiyon hareketi gerekiyor sanki. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    34
Tourist

önce lastik havanızı kontrol etmelisiniz

inik lastik bu etkiyi yapıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rhayatialbayrak    42
rhayatialbayrak

Buna 1 diyorum çünkü en kolayı  tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    249
septica_666

Sayın öğretmenim, önce iyi bir direksiyon tamiri yapan ustaya gidin. internetten Konya şehrinde, " direksiyon tamiri" yapan yer arayabilirsiniz. Sadece direksiyon kutusu ve direksiyon mafsal-aktarma organları tamiri yapan yerler var..

Direksiyonun hemen alt tarafında mafsal var. büyük ihtimal oradaki vidalar, muhtemelen mafsalda ayar vidası var, o gevşemiştir.  genelde direksiyon boşluğu bu nedenden yapar. o vida sıkılır ya da yalama olduysa yeni vida değiştirilir. basit bir işlem, 20-30 liraya malolur muhtemelen. direksiyon pompasına bakacağız derse gittiğiniz yer, oradan uzaklaşın :) çünkü direksiyon pompası , direksiyon çevirirken sertleşme, hatta bazen kilitlenme şeklinde olur.

dediğim gibi hocam, boşluk için,  önce direksiyoncuda direksiyon mili ve masfalda gevşeyen vidalara baktırın. zamanla olabilen şeyler bunlar. çözümü çok basit..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rhayatialbayrak    42
rhayatialbayrak
26.01.2019 at 16:54, septica_666 :

Sayın öğretmenim, önce iyi bir direksiyon tamiri yapan ustaya gidin. internetten Konya şehrinde, " direksiyon tamiri" yapan yer arayabilirsiniz. Sadece direksiyon kutusu ve direksiyon mafsal-aktarma organları tamiri yapan yerler var..

Direksiyonun hemen alt tarafında mafsal var. büyük ihtimal oradaki vidalar, muhtemelen mafsalda ayar vidası var, o gevşemiştir.  genelde direksiyon boşluğu bu nedenden yapar. o vida sıkılır ya da yalama olduysa yeni vida değiştirilir. basit bir işlem, 20-30 liraya malolur muhtemelen. direksiyon pompasına bakacağız derse gittiğiniz yer, oradan uzaklaşın :) çünkü direksiyon pompası , direksiyon çevirirken sertleşme, hatta bazen kilitlenme şeklinde olur.

dediğim gibi hocam, boşluk için,  önce direksiyoncuda direksiyon mili ve masfalda gevşeyen vidalara baktırın. zamanla olabilen şeyler bunlar. çözümü çok basit..

teşekkür ederim.dediğiniz gibi direksiyonkutusu tamiri yapan bir yere sordumdireksiyon kutusu,pompası elden geçilecek 2000 tlgibisen düşün dedi eyvallah deyip kaçtım muhtemelen ilk defa subaru bakacak birigibi geldi bana,bilgi de vermiyor zaten her tarafı açar bakarız gibianladım,uzaklaştım sanırım ankarada baktıracam sağolun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş