Jump to content
ŞafakÖzkan

2008 Forester ZL Far Su Alması

Tavsiye Edilen Mesajlar

ŞafakÖzkan    17
ŞafakÖzkan

selamlar. uzun bir süre Forester ı eşim kullanıyordu. ben motosiklete geçmiştim. forumdan bayağı uzak kaldım. arabamın sol ön far terleme yapmaya başlamıştı. sırf bu yüzden ampül patlamış haberim yok ve ceza yedim. Sinirim bozuldu yeni ampül aldım ama fara takmadan önce bir güzel açtım farı baştan aşağı cam yapıştırıcısıyla yapıştırdım. Geçenlerde yine fırtınalı havada yağmur almış ampül yine gitti. Polis çevirmesine girmemek için 40km uzattım yolu :) ampül alsam yine patlayacak. Farın fiyatları da uçuk. şimdi kaskodan değişmeyi düşünüyorum. Tramere en az 4000 tl yazılır farkındayım. Farlardan çektiğimiz nedir bilemedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

yani, demek ki tam kapatamamaışsınız, artık bir yerde açıklık var. İşlemi baştan yapın bence, gerek yok kaskoya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist

Benim sol arka sinyalde benzer bir dert var, fakat ampül patlamıyor temassızlık yapıyor sökerken çalışmaya başlıyor, vakit ayırıp tespit etmek lazım. Polis cezası çok gıcık bi durum geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ŞafakÖzkan    17
ŞafakÖzkan

bayağı dikkatli sürüp yapıştırdım aslında. şimdi yazarken aklıma geldi. farın ayar vidalarının olduğu yerden girebilir mi?  bidaha sökmem farı. sökerken zaten ömrümden ömür gitti tamponu sökmek lazım o da illet birşey :D 

08.01.2019 at 12:15, foresterist :

Benim sol arka sinyalde benzer bir dert var, fakat ampül patlamıyor temassızlık yapıyor sökerken çalışmaya başlıyor, vakit ayırıp tespit etmek lazım. Polis cezası çok gıcık bi durum geçmiş olsun.

normal ampül patlamıyor. xenon olunca nemden etkileniyor hemen.
sizin muhtemelen kablo yada tam kablonun duy kısmına bağlantısında vardır bir sıkıntı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

korkularının üstüne yürümelisin :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş