Jump to content
Subaruxv2015”

XV Periyodik Bakım

Recommended Posts

Subaruxv2015”    2
Subaruxv2015”

Merhabalar, 2015 Subaru xv aracımın 30 bin bakımı için servise gittim ve garanti süresinin bittiğiniz öğrendim.bakım ücreti 1200 tl çıktı bende sadece filtreleri ve yağı satın alıp sanayide kendim yaptırdım.Şuan 45 bin bakımı geldi ve trafikte şanzıman sanki tutukluk yapıyor.30 bin  periyodik bakımda şanzıman veya yağı ile ilgili bir işlem yapılacak mıydı bilmiyorum ve bundan kaynaklı olarak mı yaşıyorum bu sorunu ? 

Chemaster    65
Chemaster

Sanzıman tutukluğu yeni kasa xvde vardı, yazılımla çözüldü.

Sanzıman yağıı bakımı 62500 de ama sadece ağır koşullarda kullanırsa. Buda yeni gündeme geldi. Normalde yetkili servis bakım listesinde yok. Jaspa subaruya sorabilirsiniz. Bakımıda orada yaptırabilirsiniz. Yetkili servisin yarısı ve orjinal parça kullanıyorlar.

Benim 2014 aracımda özelikle ilk çalışmalarda ara sıra  hissetmiştim, ama servise 2 kere götürdüm sorun yok dediler. Arkadaşımın 2014 modelinde yoktu.

Subaruxv2015”    2
Subaruxv2015”
17 saat önce, Chemaster :

Sanzıman tutukluğu yeni kasa xvde vardı, yazılımla çözüldü.

Sanzıman yağıı bakımı 62500 de ama sadece ağır koşullarda kullanırsa. Buda yeni gündeme geldi. Normalde yetkili servis bakım listesinde yok. Jaspa subaruya sorabilirsiniz. Bakımıda orada yaptırabilirsiniz. Yetkili servisin yarısı ve orjinal parça kullanıyorlar.

Benim 2014 aracımda özelikle ilk çalışmalarda ara sıra  hissetmiştim, ama servise 2 kere götürdüm sorun yok dediler. Arkadaşımın 2014 modelinde yoktu.

teşekkür ederim 

eeeburkay    19
eeeburkay

Ankara’da tavsiye edeceğiniz özel Subaru servisi varmıdır acaba ?

Erçay    2,324
Erçay

Subaru özel servislerinin çoğu şaşmazda, herkes kendi gittiği ustasını tavsiye edeceği, net cevabı olmayan  bir soru bu :D 

eeeburkay    19
eeeburkay

Aracı aldığımda 37.000 de 45.000 bakımını yaptırdım. Şimdi 52.000 oldu ve bu hafta bakıma Argos a gideceğim. Yetkili servisten ayrılanlatın kurduğu yada çalıştığı yermiş. Parçalar orijinal miş. Bakalım gidip geleyim bakım içeriği, fiyat bilgisi ve ilgi durumlarını gene bu başlık altında paylaşırım. Son servisi bakım faturasınıda buradan paylaşmıştım Haziran ayında. Muhtemelen 60.000 bakımı yapacaklar. Şanzıman yağı vs gibi konularda ne yapacaklar görelim bakalım.